2 اصل براي موفقيت مالي

۱۳۸۶/۰۱/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2150
2 اصل براي موفقيت مالي

اولين اصل، همان است كه ما آن را قانون جذب مي‌ناميم. اين قانون مي‌گويد كه شما همانند يك آهن رباي دائمي هستيد.

بر اساس اين اصل، افكار شما، ميدان قدرتمندي از انرژي ايجاد مي‌كند كه به اطرافتان تشعشع كرده و رويدادها و افرادي متناسب با خود را به زندگي‌تان جذب مي‌نمايد.

هر فكر آميخته با احساس شما چه مثبت و چه منفي از شما تابيده شده و مردم، شرايط، افكار و فرصت‌هايي سازگار با خود را برايتان فراهم مي‌آورد.

 چگونه موفقيتي را كه آرزومند و شايسته‌اش هستيد، جذب كنيد: بسياري از مردم، معتقدند كه اين، مهمترين اصل همه قوانين ذهني است.

 اين اصل بيان مي‌كند كه اگر شما تصوري شفاف از هدف بسيار ارزشمندتان را كه همان ثروتمند شدن است در ذهن داشته باشيد و بتوانيد اين خواسته را به طور پيوسته در روحيه خود حفظ كنيد، در نتيجه منابع مورد نياز براي دستيابي به اين هدف را به زندگي‌تان جلب خواهيد كرد.

هر فرد موفق و ثروتمندي در نتيجه نگه‌داشتن طولاني مدت انديشه ثروت و موفقيت در ذهن خود، به چنين نتيجه‌اي دست يافته است.

دنياي شما، آينه افكار شماست: دومين اصل، قانون «تناسب و تناظر» است. اين قانون ذهني، بسيار قدرتمند بوده و مي‌گويد: «هر آنچه در درون‌مان مي‌گذرد، در اطراف‌مان متجلي مي‌شود.»

بر اساس اين اصل، دنياي بيروني شما، همانند آينه‌اي، آنچه را كه در دنياي درونتان مي‌گذرد به شما نشان مي‌دهد. هر آنچه در اطرافتان اتفاق مي‌افتد، مشابه احوالات دروني شماست.

 وقتي مي‌گوييم دنياي بيروني شما، دنياي دروني‌تان را منعكس مي‌كند، منظورمان در هر دو سطح خودآگاه و ناخودآگاه است. اگر باور داشته باشيد كه توانايي دستيابي به اهدافتان را دارا هستيد و تصوري از اهدافتان را در طولاني مدت و صبورانه در ذهن نگه داريد، سرانجام دنياي اطرافتان مشابه روياي شما خواهد شد.

 اصل تشابه را در سه موقعيت مي‌توان به طور كامل مشاهده كرد: اول از همه، افراد دور و بر شما، دقيقاً طرز برخوردي مشابه رفتار شما دارند. شما هميشه انعكاس روحيه خود را در رفتار و صورت كساني كه با آنها سر و كار داريد، مي‌بينيد. اگر شما حالتي مثبت و خوش‌بينانه داشته باشيد، مردم تقريباً بلافاصله حتي قبل از اين كه بتوانيد كلامي بگوييد با روي خوش و حمايت‌كننده به شما واكنش نشان خواهند داد.

دومين قلمرويي كه اصل تناظر در آن آشكار است، ارتباطات شماست. ارتباطات شما، هميشه دقيقاً آينه تمام نماي شخصيت شماست. زماني كه شاد، خوشبين و آرام هستيد، روابطتان نيز شادتر، دوست داشتني‌تر و هماهنگ‌تر خواهد بود ولي هنگامي كه به هر دليلي، انديشه‌اي آشفته و منفي داريد چه آگاهانه و چه ناخودآگاه اين روحيه و حالات، فوراً و مستقيماً بر روي ارتباطات شما تأثير مي‌گذارد.

سومين شرايطي كه اين اصل كاملاً بر آن مسلط است، ثروت و دارايي شماست. دارايي و ثروت زندگي‌تان، بازتابي از آمادگي دنياي دروني شما براي چنين دستاوردي است.

 تنها بخشي از اين معادله كه مي‌توانيد بر آن مسلط باشيد، هشياري و افكار آگاهانه شماست و اگر بتوانيد هشياري خود را بر روي آنچه كه مشتاقش هستيد يعني دارندگي و ... قفل كنيد، چنين نتيجه‌اي در دنياي اطرافتان متجلي خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.10482s, 18q