مصرف مایعات شیرین موجب تشدید اسهال در کودکان می شود

۱۳۸۵/۱۰/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 220
مصرف مایعات شیرین موجب تشدید اسهال در کودکان می شود

 به نقل از ای بی سی نیوز ، بسیاری از والدین تصور می کنند وقتی کودکشان مبتلا به بیماری های گوناگون می شود با توجه به مصرف محدودتر غذا توسط کودک باید به منظور افزایش کالری و انرژی  به کودک مایعات شیرین داد ، در صورتی که با این کار به جای کمک کودک را از مواد مغذی محروم می کنید.

بنابرهمین گزارش ، والدین باید مراقب باشند که در صورت ابتلای کودک به اسهال مصرف اب باید افزایش بیشتری یابد اما دادن مایعات شیرین می توانند موجب تشدید اسهال شوند ، به همین دلیل در این گونه موارد استفاده از نمک در غذا و مصرف آب کافی روند درمان را تسریع می کند.

مصرف مایعاتی مانند آب ، آبمیوه و شیردر مورد سایر بیماری های کودکان بسیار مفید هستند.

در مورد تب و سرما خوردگی از آنجا که آب بدن از طریق افزایش دما و تعرق و یا افزایش مخاط حلق و بینی بیشتر از حد معمول دفع می شود باید از طریق خوردن اب جبران شود.

فقط در مواردی مانند تب و مشکلات گوارشی ممکن است شیر به دلیل اینکه کمی دیر هضم تر است مورد توجه کودکان نباشد ، به همین دلیل نباید آنها را وادار به خوردن شیر نمود اما مصرف آب و آبمیوه منعی ندارد. از طرفی متخصصان معتقدند که مصرف آب و مایعات دیگر در هنگام گلودرد نیز موجب می شود که مجرای گلو نرم و مرطوب شده و سوزش و درد کاهش یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.50933s, 18q