طب سوزني در درمان ميگرن 100 درصد موثر است

۱۳۸۶/۰۱/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2229
طب سوزني در درمان ميگرن 100 درصد موثر است

يك متخصص طب سوزني از فرانسه و نايب رييس كالج بين المللي طب سوزني ليون با اشاره به تاثير مطلوب طب سوزني در درمان فلج صورت، دست وپا، دردهاي عضلاني اسكلتي، چاقي و ميگرن و نيز پيشگيري از ايجاد زخم بستر، اين طب را در افزايش تاثير داروها در كنار درمان با طب سنتي بسيار موثر خواند و تاكيد كرد: تشكيل انجمن طب سوزني در ايران به عنوان اولين انجمن طب سوزني در خاورميانه به افزايش آگاهي جامعه در زمينه اين طب و همچنين گسترش توريسم درماني بسيار كمك مي‌كند.

دكتر رضا حشمت در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان ايسنا اظهار داشت: طبق اعلام سازمان جهاني بهداشت 50 نوع بيماري مزمن مانند فلج صورت، فلج دست و پا و دردهاي مختلف مانند زانو درد، كمر درد و گردن درد را مي‌توان با طب سوزني به صورت تنها يا همراه با طب سنتي درمان كرد.

وي با اشاره به تاريخچه 5 هزار ساله طب سوزني، افزود: اين طب از حدود 30 سال پيش به صورت آكادميك در بسياري از كشورهاي دنيا مانند فرانسه و چين آموزش داده مي‌شود.

وي با بيان اينكه تاثير طب سوزني در درمان بيماري‌ها در افراد متفاوت است، گفت: براي درمان از راه طب سوزني از مكانيسم طبيعي بدن استفاده مي‌شود از اين رو بسته به سيستم دفاعي افراد تاثير طب سوزني در درمان برخي از افراد بسيار بالا و در درمان برخي ديگر متوسط است.

وي در ادامه اظهار داشت: طب سوزني اثر داروها را براي بيماري‌هاي مختلف به ميزان قابل توجهي افزايش مي‌دهد. لذا اين طب يا خود به طور مستقل خاصيت درماني دارد يا در صورت عدم درمان برخي از بيماريها كه ناشي از مكانيسم خاص بدن افراد است، همراه با طب سوزني اثر داروها را افزايش مي‌دهد. درعين حال، دوز دارو و فواصل مصرف دارو را نيز براي بيماران كاهش مي‌دهد.

دكتر حشمت با بيان اينكه طب سوزني از ايجاد زخم بستر براي بيماراني كه به مدت طولاني بستري هستند يا مانند بيماران قطع نخاع قادر به حركت نيستند جلوگيري مي‌كند، ادامه داد: طب سوزني هم اكنون در دنيا يك علم نوپاست و اين طب نبايد وارد مبحث روشهاي درماني مانند انرژي درماني شود. بدين معني كه طب سوزني بايد به عنوان طبي معرفي شود كه مي‌تواند به طب سنتي در درمان كمك بهتري برساند.

وي اثر درمان ميگرن با طب سوزني را تقريبا 100 درصد دانست و گفت: انواع دردهاي مختلف عضلاني و اسكلتي را مي‌توان با طب سوزني تا ميزان 50 درصد كاهش داد يا به طور كامل درمان كرد. علاوه بر اين درمان با طب سوزني براي فلج‌هاي مزمن كه كمتر از يك سال از ايجاد آن مي‌گذرد بسيار موثر است.

اين متخصص طب سوزني از فرانسه و چين افزود: اين طب همچنين در كاهش وزن به ميزان 60 درصد موثر است. افزون بر اينكه افزايش رشد قدي قبل از سن بلوغ نيز از تاثيرات مطلوب طب سوزني شمرده مي‌شود.

دكترحشمت تشكيل انجمن طب سوزني را براي انجام اقدامات پژوهشي و تحقيقي در زمينه اين طب بسيار موثر برشمرد و بيان كرد: تشكيل اين انجمن كه به نوعي در منطقه خاورميانه نادر خواهد بود به افزايش اطلاعات در زمينه طب سوزني، معرفي بيشتر آن به جامعه و ارائه آمار دقيق از اين طب در درمان بيماري‌ها كمك مي‌كند.

نايب رييس كالج بين المللي طب سوزني ليون همچنين با اشاره به اينكه در حال حاضر بيش از100 متخصص طب سوزني در ايران مشغول به فعاليت هستند، اظهار داشت: تشكيل يك انجمن ثبت شده در زمينه طب سوزني به گردآوري به روزترين دانش اين متخصصان در خصوص طب سوزني و در نتيجه انجام اقدامات گروهي تحقيقاتي يا آموزشي براي افزايش اطلاعات در زمينه اين طب و رشد آن در كشور بسيار كمك مي‌كند.

دكترحشمت تشكيل انجمن طب سوزني را به عنوان اولين انجمن طب سوزني در منطقه خاورميانه در توسعه توريسم درماني در كشور نيز بسيار موثر برشمرد و گفت: تشكيل اين انجمن به گسترش توريسم درماني از كشورهاي همسايه در زمينه آموزش يا درمان با طب سوزني بسيار كمك مي‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
فرانك
سلام لطف توضيح دهيد با طب سوزني ميشه سينه يا گونه را بزرگ كرد
5.5033s, 19q