رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

نبود «استراحتگاه» حوادث جاده‌ای را به دنبال دارد/ وقوع ۱۷۰۰ حادثه طی سال گذشته

۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۱۴:۳۷ - کد خبر: 224004
نبود «استراحتگاه» حوادث جاده‌ای را به دنبال دارد/ وقوع ۱۷۰۰ حادثه طی سال گذشته

سلامت نیوز:رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به وقوع ۱۷۰۰ حادثه جاده ای طی سال گذشته در محورهای این استان گفت:نبود محلی برای استراحت رانندگان در مسیر جاده‌ها، منجر به بروز حوادث می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، فریبرز راشدی، رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهارداشت: حوادث جاده ای، بیشترین آمار حوادث را در سطح این استان دارد و مساحت استان زاهدان، 11 درصد مساحت کل کشور را شامل می شود.

وی با اشاره به فاصله 1100 کیلومتری شمال تا جنوب استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: نبود محلی برای استراحت رانندگان در مسیر جاده های استان، منجر به بروز حوادث جاده ای به دلیل خستگی راننده می شود.

راشدی در ادامه تاکید کرد: طی سال گذشته، هزار و 784 حادثه جاده ای در استان رخ داد که دو هزار و 690 نفر به دلیل جراحت و صدمه در این حوادث به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در شبکه رادیویی سلامت بیان کرد: برنامه ریزی برای کاهش حوادث تنها متوجه یک نهاد و سازمان نیست. مسائل مربوطه در این خصوص در کمیته ایمنی راه ها مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

به گفته وی، تمام سازمان ها و نهادهای ذیربط مانند استانداری، هلال احمر و … در این کمیته حضور دارند.

راشدی در ادامه افزود: نصب دوربین و آماده سازی استراحت گاه برای رانندگان در مسیر جاده ها از برنامه های کاهش حوادث جاده ای در سطح استان سیستان بلوچستان است.

وی گفت: برخورد خودرو با حیوانات نیز از مسائل مطرح در کمیته بود که با پیگیری های انجام شده، در مسیر جاده کانال هایی در دست حفاری است تا حیوانات وارد جاده نشوند.

این مقام مسئول در ادامه یادآور شد: در سطح جاده های اصلی استان سیستان و بلوچستان، پایگاه های اورژانس به فاصله 40-30 کیلومتر راه اندازی شده است.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: زمان حضور نیروهای اورژانس در محل حادثه جاده ای، 9 دقیقه است که در سطح شهر به پنج دقیقه کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: در مجموع، 120 پایگاه اورژانس در سطح جاده ها و شهرهای استان راه اندازی شده که از این تعداد، حدود یکصد پایگاه در مسیر جاده ها قرار دارد.

راشدی گفت: 30 درصد پایگاه های جاده‌ای اورژانس در مسیر جاده های روستایی و فرعی قرار دارد که در صورت تامین اعتبار و نیروی انسانی، پوشش امدادی جاده های روستایی و فرعی در سطح این استان کامل خواهد شد.

رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پایان اظهارداشت: دو بالگرد هوایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار دارد که در زاهدان و چابهار است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.94381s, 19q