شاید یوگا برای سلامت بدن و آرامش ذهنی شما مفید باشد، اما این ورزش اثرات بسیار بدی روی زانوها خواهد داشت.

به گزارش سلامت نیوز گروهی از پزشکان هندی در مورد ورزش یوگا هشدار داده و اعلام کردند در موارد شدید این ورزش حتی می‌تواند منجر به جراحی‌های
زانو شود.
ورزش یوگا اکنون تبدیل به یک صنعت چند میلیارد پوندی در جهان شده است و علاقه‌مندان به آن معتقدند می‌توانند با این ورزش روند پیر شدن را کندتر کنند، قدرت بدنی خود را افزایش داده و تناسب بدنی خود را به دست بیاورند.
حتی ادعا می‌شود این ورزش می‌توانند بیماری‌هایی مانند سرطان و ایدز را درمان کند. به همین دلیل فقط در کشور آمریکا هر سال بیش از 4 میلیارد پوند صرف این ورزش می‌شود و تقریبا 15 میلیون نفر به طور مرتب این ورزش را انجام می‌دهند.
اما به گفته دکتر راجگوپال حرکات کششی این ورزش و موقعیت‌های خاص آن می‌تواند فشار بسیار زیادی به مفاصل بدن وارد کند. به همین دلیل همزمان با افزایش محبوبیت این ورزش در جهان تعداد بیماری‌های استخوانی و مفصلی هم افزایش چشم‌گیری داشته است.
این ورزش می‌تواند جامعه را در معرض ابتلا به بیماری‌های مفصلی قرار دهد و حتی تعدادی از این افراد مجبور به انجام اعمال جراحی برای بهبود پیدا کردن از دردهای شدید مفصلی خواهند شد.
یوگا خصوصا برای افرادی که بدنشان عادت به قرار گرفتن در موقعیت‌های کششی خاص آن ندارند می‌تواند آسیب‌های زیادی به غضروف‌ها وارد کند.
کارشناسان معتقدند هر فردی دارای آناتومی و شکل بدنی متفاوتی است و به همین دلیل آموزش این ورزش باید متناسب با ویژگی‌های بدنی هر فرد داده شود. علاقه مندان به این ورزش باید به تدریج آمادگی جسمانی خود را افزایش دهند و در همان ماه‌های اول شروع ورزش نباید فشار زیادی را به بدن و خصوصا مفاصل خود وارد نکنند.
منبع : خبرآنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha