رفع موهای زاید با طبیعی ترین ماسک های خوراکی!

۱۳۹۷/۰۱/۲۲ - ۰۸:۰۸ - کد خبر: 241379
رفع موهای زاید با طبیعی ترین ماسک های خوراکی!

سلامت نیوز: زنانی که موی اضافی در صورتشان دارند، در ارتباطات اجتماعی و فعالیت‌های بیرون ازخانه احساس ناخوشایندی می‌کنند. برای همین راه هایی که برای رها شدن از موهای صورت وجود دارد، کمک می‌کند خانم ها اعتماد به نفس خود را به دست بیاورند.


زردچوبه وشیر
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، زردچوبه نه تنها پوست را کاملا پاک سازی می کند بلکه ترکیب آن با شیر می‌تواند رشد موهای ناخواسته را متوقف کند. یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه و شیر را ترکیب کنید تا خمیر مانند شود. با این خمیر به آرامی بالای لبتان را با انگشت بمالید و بگذارید خشک شود و سپس صورت خود را با آب بشویید. چند روز پشت سرهم این کار را تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

سفیده تخم مرغ و زردچوبه
یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کنید و آن را بالای لبتان بمالید. اجازه دهید تقریبا یک ساعت بماند ، سپس مثل یک ماسک صورت آن را جدا کنید. صورتتان را با آب گرم بشویید. این کار را دست کم هفته‌ای چهار بار انجام دهید تا موهای زاید کاملا برطرف شود.

سیب زمینی وعدس
یک عدد سیب زمینی را پوست بگیرید و آن را همراه با مقداری عدس در آب جوش بریزید. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آب آن را جدا کنید. سیب زمینی و عدس را کاملا مخلوط کنید تا خمیر درست شود و آن را پشت لبتان بگذارید. اجازه دهید خشک شود و سپس مانند اسکراب آن را خوب روی پوست بمالید.

ماست، زردچوبه وآرد نخود
دو قاشق چای خوری ماست را با دو قاشق چای خوری آرد نخود و دو قاشق چای خوری زردچوبه در کاسه‌ای ترکیب کنید و آن را روی پوست بگذارید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند تا خشک شود. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

ماست و آرد برنج
یک چهارم قاشق چای خوری ماست را با یک دوم قاشق چای خوری آرد برنج ترکیب کنید تا خمیر مانند شود و آن را به پشت لبتان بزنید و اجازه دهید خشک شود. سپس با نوک انگشت آن را روی صورت بمالید و با آب تمیز آبکشی کنید. این راهکار را دست کم دو بار در هفته انجام دهید.

شکر
چند قاشق چای خوری شکر را در یک قابلمه بریزید و یک دقیقه حرارت دهید. کمی آب لیموی تازه به آن اضافه کنید و حرارت دهید تا مایه غلیظی درست شود. وقتی سرد شد آن را به پشت لبتان بزنید. با یک تکه پارچه روی آن را بپوشانید و با حرکات دورانی چند دقیقه ماساژ دهید و فورا در جهت عکس رویش موها آن را بکشید.

لیموترش، زردچوبه و آب خیار
آب لیمو و زردچوبه را با هم ترکیب کنید و آن را 10 تا 15 دقیقه روی صورت بگذارید و با آب بشویید. سپس آب خیار را هم 5 تا 10 دقیقه روی صورت بگذارید. این کار را هفته‌ای دو بار انجام دهید.

آب لیمو و نشاسته ذرت
10 میلی گرم آب لیمو، 30 گرم نشاسته ذرت و 150 میلی گرم آب تمیز را با هم ترکیب کنید و آن را روی صورت بگذارید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند. سپس با دست آن را روی پوست بمالید و با آب بشویید.

شنبلیله
شنبلیله هم گیاهی است که به خوبی می‌تواند موهای ناخواسته را از روی پوستتان بردارد. تخم شنبلیله را شب خیس کنید و روز بعد بخورید یا این که دو قاشق چای خوری تخم شنبلیله را پودر و با آب ترکیب و خمیر درست کنید و آن را به پوستتان بزنید و صبر کنید تا خشک شود. با یک تکه پارچه خشک و نرم به آرامی صورت را تمیز کنید و بشویید.

پودر جو دوسر ، عسل وآب لیمو
هفته ای دو تا سه بار این مواد را مخلوط وبه صورت ماسک از آن استفاده کنید.


در طب سنتی از باقلا هم به عنوان کاهش دهنده رویش موهای زاید نام برده شده است .به این ترتیب که تازه آن را خوب له کنید وروی قسمتی که موهای زاید آن را برطرف کرده اید، قرار دهید. به نظر می رسد برای تاثیر بیشتر ماسک باید ابتدا موهای زاید را برطرف کرد، این شیوه را می توانید برای روش های ذکر شده هم انجام دهید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.32248s, 19q