دلخوش:

تعلل محیط زیست در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات به مجلس

۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۶:۱۸ - کد خبر: 244377
تعلل محیط زیست در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات به مجلس

سلامت نیوز:سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس از تعلل سازمان محیط زیست در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات به مجلس انتقاد کرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،سیدکاظم دلخوش اباتری با انتقاد از تعلل محیط زیست در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات به مجلس، گفت: چندین سال از تدوین این لایحه می گذرد و سازمان محیط زیست هنوز آن را به مجلس ارائه نکرده است بنابراین تقاضا داریم این سازمان رفع مشکلات و ارائه آن به مجلس را در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه شمار حیوان آزاری ها در کشور زیاد نیست تعیین تکلیف لایحه حمایت از حقوق حیوانات را در کاهش حیوان آزاری ها موثر دانست و گفت: حیوان آزاری در کشور جرم انگاری نشده بنابراین نیاز است به قانون تبدیل شود تا هیچ فردی حق تعدی و تجاوز به حقوق حیوانات را نداشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم برخورد جدی و قاطع با عاملان حیوان آزاری گفت: با متعدیان به محیط زیست باید قاطعانه برخورد کرد البته رفع ریشه ای معضل حیوان آزاری نیازمند فرهنگ سازی مناسب و تعیین تکلیف لایحه حمایت از حقوق حیوانات است از سویی باید با متعدیان به محیط زیست و افرادی که اقدام به حیوان آزاری می کنند نیز باید قاطعانه برخورد کرد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم، با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید حمایت بیشتری از حیوانات ولگرد و بی سرپرست داشته باشد، تصریح کرد: به طور قطع با اختصاص فضاهایی مناسب برای نگهداری از حیوانات ولگرد از آزار و اذیت آنها و از سویی انتشار برخی بیماری ها جلوگیری می شود.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، افزود: حیوان آزاری تنها با جرم انگاری رفع نخواهد شد و باید در کنار رفع خلاء های قانونی زشت و ناپسند بودن حیوان آزاری از دوران کودکی به کودکان آموزش داده شود و از سویی فرهنگ سازی مناسب در دستور کار رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما قرار گیرد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.54131s, 19q