یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
کد خبر: 249726

تحقیقاتی جدید نشان می دهد ابتلای مغز به نوعی انگل، تغییراتی شخصیتی از جمله خطرپذیری را در افراد به وجود می آورد. این ویژگی به کارآفرینان کمک می کند.

کشف انگلی که افراد را کارآفرین می کند!

سلامت نیوز: تحقیقاتی جدید نشان می دهد ابتلای مغز به نوعی انگل، تغییراتی شخصیتی از جمله خطرپذیری را در افراد به وجود می آورد. این ویژگی به کارآفرینان کمک می کند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، تحقیقاتی جدید نشان می دهد ابتلای مغز به نوعی انگل، تغییراتی شخصیتی از جمله خطرپذیری را در افراد به وجود می آورد. این ویژگی به کارآفرینان کمک می کند.

به گزارش پی‌ای ساینس، طبق تحقیقی جدید یک پارازیت تک سلولی که وارد مغز می‌شود، احتمالا دلیل انگیزش کارآفرینان سراسر جهان است. استفانی جانسون از دانشگاه کلورادو در آمریکا و همکارانش این تحقیق را انجام داده اند.

این کشف نشان می‌دهد ابتلا به این انگل عجیب به نام Toxoplasma gondii در افراد نوعی مزیت به حساب می‌آید.

انگل مذکور که به وسیله گربه منتقل می‌شود، پس از ورود به مغز تغییرات شخصیتی مرتبط با خطرپذیری در فرد ایجاد می‌کند. اصولا علامت ورود انگل به بدن، ابتلا فرد به بیماری شبیه آنفلونزا ملایم است.

از سوی دیگر تحقیقات پیشین عفونت T.gondii را با خودکشی و روان رنجوری مرتبط دانسته است. درهمین راستا آخرین تحقیق در این باره نشان می‌دهد یکی دیگر از عوارض این انگل انگیزش برای خطرپذیری است که به فعالیت‌های کارآفرینان کمک می‌کند.

بخشی از این مطالعه تحقیق روی ۱۹۷ فرد حرفه‌ای بود که در رویداد‌های تجاری کارآفرینی شرکت می‌کنند. این تحقیق نشان داد اگرآن‌ها مبتلا به T.gondii باشند ۱.۸ درصد احتمال بیشتری وجود که کسب و کار خود راراه بیندازند.

همچنین ارزیابی۱۴۹۵ دانشجوی آمریکایی نیز نشان داد، افرادی مبتلا به این انگل ۱.۴ بار بیشتر از دیگران در رشته بازرگانی ادامه تحصیل می‌دادند. علاوه بر آن ۱.۷ درصد احتمال بیشتری وجود داشت که آن‌ها روی گرایش «مدیریت و کارآفرینی» تمرکز کنند.

نتایج این تحقیق در ژورنال Proseeding of the Royal Society B. منتشر شده است.

هرچند نتایج این تحقیق چندان قابل توجه نیست، اما محققان هنگام مطالعه آمار مربوط به ۴۲ کشور طی ۲۵ سال گذشته متوجه شدند عفونت مذکور یک نشانگر مثبت و متداوم از فعالیت کارآفرینی در آن کشور‌ها است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =