جراح و متخصص چشم با اشاره به اینکه هیچ دارویی را نباید بدون مشورت پزشک استفاده کرد، گفت: مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی می‌تواند سبب بیماری‌هایی همچون گلوکوم و آب مروارید شود.

عواقب مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی

سلامت نیوز:جراح و متخصص چشم با اشاره به اینکه هیچ دارویی را نباید بدون مشورت پزشک استفاده کرد، گفت: مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی می‌تواند سبب بیماری‌هایی همچون گلوکوم و آب مروارید شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،مهدی پرورش در ارتباط با مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی، اظهار داشت: هیچ دارویی بدون مشورت با پزشک نباید مورد مصرف قرار گیرد که قطره‌های چشمی از این مساله مستثنی نیستند.

وی افزود: برخی از داروهای چشمی حاوی کورتن بوده و می‌تواند عوارض زیادی را برای فرد از جمله ابتلا به گلوکوم ( آب‌سیاه) و آب مروارید داشته باشد.

این جراح و فوق تخصص شبکیه ادامه داد: چشم از محل هایی است که جذب دارو در آن خیلی به سرعت انجام می‌شود. اگرچه مقدار بسیار بسیار کمی دارو در آن جای می گیرد به اندازه یک قطره چشم ما گنجایش دارد؛ اما همان یک قطره، اثرات زیادی بر چشم می‌گذارد.

پرورش درباره شیوه ریختن قطره در داخل چشم بیان کرد: اول باید دست را آب و صابون شستشو داد. دوم اینکه سرقطره یا مژه و پلک تماس پیدا نکند. بعد سطح بیرونی چشم که به سمت بینی نیست را به صورت یک قاشق درآورد و به سمت پایین بکشیم.

وی گفت: پس از آن باید یک قطره داخل آن بچکانیم بعد چشم را ببندیم و با چشم بسته مردمک چشم را بچرخانیم. همزمان دست را به آرامی روی قسمت داخلی چشم نزدیک بینی نگه داریم تا از خروج قطره از طریق مجرای اشکی جلوگیری شود و قطره مدت بیشتری در داخل چشم بماند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =