حکم جالب یک قاضی برای مجرم حیوان آزار

۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 250793
حکم جالب یک قاضی برای مجرم حیوان آزار

سلامت نیوز: دو مجرم حیوان آزار دریک شهرستان که یک قلاده روباه را شکنجه و کشته بودند، به انجام ۵۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان به محیط زیست و مطالعه و توزیع ۵۰ جلد کتاب محیط زیستی محکوم شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، دو مجرم حیوان آزار دریک شهرستان که یک قلاده روباه را شکنجه و کشته بودند، به انجام ۵۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان به محیط زیست و مطالعه و توزیع ۵۰ جلد کتاب محیط زیستی محکوم شدند.

علی تقی پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هوراند در آذربایجان شرقی با اعلام خبر ۵۰۰ ساعت خدمت رایگان به محیط زیست برای دو حیوان آزار گفت: دادگاه عمومی هوراند دو حیوان آزار را که یک قلاده روباه گرفتار در چاه را با سنگ و چوب شکنجه و کشته بودند به انجام ۵۰۰ ساعت خدمات رایگان به عنوان همیار محیط زیست و خواندن یکی از کتاب‌هایی که در مورد نقش و اهمیت حیوانات در طبیعت و یا نحوه ارتباط انسان با حیوانات زیر نظر اداره حفاظت محیط زیست و توزیع ۵۰ جلد از همان کتاب در روستا به عنوان جایگزین ۵ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

وی افزود: در حکم این مجرمین آمده است در صورت تخلف از حکم دادگاه، به پیشنهاد قاضی اجرای احکام و رای دادگاه برای بار نخست یک چهارم تا یک دوم به مجازات مورد حکم افزوده می‌شود و در صورت تکرار، مجازات حبس اجرا می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: چنانچه رعایت مفاد حکم دادگاه از سوی محکومین حاکی از اصلاح رفتار وی باشد، دادگاه می‌تواند به پیشنهاد قاضی اجرای احکام برای یک بار بقیه مدت مجازات تا نصف کاهش می‌دهد.

تقی پور ضمن دعوت مردم به رفتار مناسب با حیوانات گفت: هرگونه حیوان آزاری و آسیب رساندن به حیات وحش جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98433s, 19q