تبليغات تنقلات فانتزي در ايران بايد ساماندهي شود

۱۳۸۶/۰۱/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2524
تبليغات تنقلات فانتزي در ايران بايد ساماندهي شود

" مبشر شيخ " روز سه شنبه در حاشيه اولين كنگره بين‌المللي پيشگيري از بيماري‌هاي غير واگيردار با موضوع قلب سالم دراصفهان، در گفتگو با خبرنگار ايرناافزود:اين تبليغات گسترده در حالي است كه كشور ايران درزمينه‌برنامه- ريزيهاي بهداشت درموضوعات مختلف جزو كشورهاي الگو و موفق مي‌باشد.

وي گفت :اين دسته از تبليغات مانع از روند سريع‌اين برنامه‌ريزي‌ها مي‌شود.

وي افزود : اگر چه اين نوع تبليغات در مقايسه با ديگر كشورها به خصوص اروپائيها ناچيز است اما تبليغات در كشورهاي‌اروپايي تحت قوانين تعيين شده براي رسانه‌ها انجام مي‌شود.

وي افزود: تبليغات غذاهاي فانتزي (‪ (Fast food‬دراين كشورها ‪ ۳‬تا‪ ۵‬ثانيه به همراه توصيه‌هاي بهداشتي از جمله مسواك زدن دندان و يا انداختن زباله در سطل‌هاي آشغال مي‌باشد.

وي اضافه كرد : هزينه‌هاي اين تبليغات نيز نسبت به ديگر تبليغات بيشتر است وجزء‌آخرين تبليغات رسانه است و در روزنامه‌ها نيز درستون كوتاهي چاپ مي شود، مگر اينكه كارخانه‌هاي توليدكننده اين محصولات در زمينه‌هاي مختلف به خصوص محيط زيست و يا امور خيريه فعال باشند.

نماينده بهداشت جهاني گفت : بيشترين تبليغاتي كه دررسانه‌هاي تصويري و مطبوعاتي درايران ديده‌ام تنقلات فانتزي ونيز فروش آنها در مدارس بوده است.

مبشر شيخ افزود : با توجه به اين كه چاقي و بيماري‌هاي قلبي‌و عروقي جزء عوامل دسته اول در بروز بيماري‌هاي غير واگيردار است و غذاهاي فانتزي و ورزش نكردن در تشديد اين بيماري‌هاي نقش بسزايي دارد ، انتظار مي‌رود، مسوولان در اين زمينه تدابيري را در نظر بگيرند.

وي با قدر داني از زحمات مسوولان كشور درزمينه‌هاي بهداشتي گفت: ساماندهي تبليغات‌باعث مي‌شود،هزينه‌هاي‌سنگين مالي و معنوي بخش بهداشت در ايران سريع- تر به نتيجه مطلوب در كنترل بيماريها برسد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.18771s, 19q