متخصص پوست و مو:

ترک کف پا در افراد چاق شایع‌تر است

۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۰:۰۶ - کد خبر: 253089
ترک کف پا در افراد چاق شایع‌تر است

سلامت نیوز:یک متخصص پوست و مو بیان کرد: خشکی پوست و اضافه وزن، باعث بروز ترک‌های کف پا، به‌خصوص در ناحیه پاشنه پا، می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،هوشنگ احسانی درباره علت ترک پاشنه پا در برخی افراد، گفت: ترک‌های پوستی عمدتاً به دنبال خشکی پوست بروز پیدا می‌کند؛ بنابراین به افراد توصیه می‌شود علاوه بر مصرف مایعات به مقدار موردنیاز بدن؛ از کرم‌های مرطوب‌کننده برای حفظ طراوت و شادابی پوست استفاده کنند.

این متخصص پوست و مو افزود: البته علاوه بر خشکی پوست، افزایش وزن نیز در بروز خشکی پوست پا به‌خصوص ناحیه پاشنه پا بسیار تأثیر دارد به‌گونه‌ای که خشکی پا در افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند، بیشتر دیده می‌شود.

وی درباره درمان خشکی پا در افراد، تصریح کرد: بر اساس تشخیص علت بروز خشکی پوست، راه درمان آن نیز متفاوت است؛ اما متخصصان برای درمان کرم‌های مرطوب‌کننده تجویز می‌کنند. در صورتی که خشکی پوست موجب بروز ترک‌های پوستی شده باشد در این صورت علاوه بر کرم‌های مرطوب‌کننده برای بازسازی پوست، کرم‌های ترمیمی نیز تجویز می‌شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: اگر فردی به دنبال چاقی و اضافه وزن دچار ترک پوستی در ناحیه پا شده باشد، متخصصان پوست، فرد را به متخصصان تغذیه ارجاع می‌دهند تا علاوه بر رسیدن به وزن ایده‌آل، بتوانند سلامت پوست خود را نیز حفظ کنند.

احسانی با تأکید براینکه مصرف مایعات نیز نقش بسزایی در حفظ طراوت و شادابی پوست دارد، گفت: افراد باید طی روز حداقل هشت لیوان آب بنوشند که این مقدار در افرادی که پوست خشک دارند، باید بیشتر باشد.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.07385s, 18q