اضافه‌وزن مردان تهدیدی برای ابتلا به سرطان پانکراس

۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۳:۳۴ - کد خبر: 257928
اضافه‌وزن مردان تهدیدی برای ابتلا به سرطان پانکراس

سلامت نیوز:پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند مردانی که دچار اضافه‌وزن هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پانکراس قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که اضافه‌وزن در بزرگسالی، خطر ابتلا به سرطان پانکراس را افزایش می‌دهد.

به گزارش یورک‌الرت،براساس نتایج این پژوهش، اضافه‌وزن و وزن بالاتر از حد معمول در مردان می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پانکراس را افزایش دهد.

سرطان پانکراس یا لوزالمعده، ششمین دلیل متداول مرگ و میر در اثر سرطان است و با اضافه‌وزن در بزرگسالی، ارتباط مستقیم دارد. این سرطان هنگامی رخ می‌دهد که سلول‌های درون غده پانکراس که پشت معده قرار دارد، به صورت خارج از کنترل تکثیر شوند و یک توده تشکیل دهند. این سلول‌های سرطانی، توانایی حمله به دیگر بخش‌های بدن را دارند.

یک گروه پژوهشی، مجموعه‌ای از مردان و زنان بین ۱۶ تا ۱۹ سال را از سال ۱۹۶۷ تا ۲۰۰۲ مورد بررسی قرار دادند. در طول این بررسی، ۵۵۱ نفر مبتلا به سرطان پانکراس شناسایی شدند که ۴۲۳ مورد از آنها مرد و ۱۲۸ مورد زن بودند. این پژوهش نشان داد که اضافه وزن، خطر ابتلا به سرطان پانکراس را بیشتر در مردان افزایش می‌دهد.

همچنین مشخص شد که در میان مردان، شاخص توده بدنی بیش از حد معمول و اضافه‌وزن، بیشتر با ابتلا به سرطان در ارتباط است.

یافته‌های این پژوهش، در مجله " CANCER" به چاپ رسیده است.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38835s, 19q