درمان سرطان با داروی گیاهی هندی

۱۳۸۶/۰۱/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2580
درمان سرطان با داروی گیاهی هندی

این تحقیق که در کنگره سالانه انجمن تحقیقات سرطان آمریکا ارائه شده نوید بخش فراهم شدن امکان درمان سرطان در آینده است.
اما متخصصان اعلام کرده اند که تحقیقات فوق در مراحل کاملا ابتدایی قرار دارد.
تری فالا محصول گیاهی است که در طب سنتی هند بکار می رود و حاوی میوه های خشک و پودر شده گیاهان است.
گفته می شود این داروی گیاهی اختلالات مربوط به روده را کاهش داده باعث بهبود فرآیند هضم می شود.

ویژگی های ضد سرطانی
مطالعات گذشته نشان داده اند تری فالا حاوی فعالیت ضد سرطانی در کشت های سلولی است و تحقیق جدید این اثر را درموش های تغذیه شده با داروی گیاهی فوق بدون صدمه زدن به سلولهای طبیعی پانکراس نشان داده است.
دراین مطالعه محققان تومور پانکراس انسانی را به موش ها پیوند زدند و این حیوانات را تحت تغذیه با محلول گیاهی تری فالا قرار دادند.
پس از چهار هفته آنها اندازه تومور و محتوای پروتئین های تومور را با موش های گروه کنترل مقایسه کرده و دریافتند اندازه تومورها در موش های درمان شده با داروی گیاهی یک دوم اندازه آن در موشهای گروه کنترل بود. همچنین سلولهای تومور موشهای درمان شده سطوح بیشتری پروتئین های مربوط به آپوپتوزیس را داشتند ، فرآیندی که بواسطه آن بدن بطور طبیعی از سلولهای غیر ضروری ، صدمه دیده و پیر خالی می شود.
به گفته محققان نتایج فوق نشان می دهند تری فالا خواص ضد سرطانی قوی دارد بدون آنکه به سلولهای سالم و طبیعی آسیبی برساند و امیدوارند ادامه تحقیقات نقش آن رابه عنوان یک عامل بالقوه در جلوگیری و درمان سرطان پانکراس را درانسان تایید کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
خالد افضلیار
مدت هفت سال میشود که پدرم از بیماری سرطان جلدی که ناحیه سرش است رنج می برد و در افغانستان هیچ تداوی نشد از خداوند و از سما مکم می طلبم.
الطافی
مادرم بیماری توده پانکراس دارد کمک کنید
5.46074s, 21q