سه‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
کد خبر: 259009

رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه هزینه‌های پنج ساله یک بیمار دیالیزی حدود 350 میلیون تومان و هزینه پنج ساله‌ یک بیمار پیوند کلیه حدود 50 تومان است، گفت: نسبت هزینه دیالیز به پیوند 7 به یک است.

دیالیز 7 برابر پیوند کلیه، هزینه دارد

سلامت نیوز:رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه هزینه‌های پنج ساله یک بیمار دیالیزی حدود 350 میلیون تومان و هزینه پنج ساله‌ یک بیمار پیوند کلیه حدود 50 تومان است، گفت: نسبت هزینه دیالیز به پیوند 7 به یک است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایسنا، دکتر مهدی شادنوش در نشست شورای پیوند دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: پیوند، قله فعالیت‌های پزشکی در دنیاست و با وجود پتانسیل‌های موجود در گیلان می‌توان شاهد جهش بزرگی در این زمینه بود.

وی تاکید کرد: استان گیلان ظرفیت‌های لازم برای توسعه پیوند را دارد و در این خصوص باز مهندسی فرایندها براساس قوانین و دستورالعمل‌های موجود می‌تواند مثمر ثمر باشد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت، تصریح کرد: استان گیلان از دیر باز در حوزه پیوند فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده و کارنامه خوبی هم از خود بر جای گذاشته است.

وی ادامه داد: با وجود این سابقه و پتانسیل‌های موجود در اساتید این دانشگاه و حمایت‌های شخص رییس دانشگاه علوم پزشکی از مقوله پیوند، امیدواریم در آینده شاهد فعالیت‌های گسترده دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه‌های مختلف از جمله پیوند باشیم. دانشگاه علوم پزشکی گیلان برنامه‌های خوبی در حوزه بیماری‌های خاص داشته است.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی روزی به عنوان دومین استان تالاسمی خیز کشور شناخته می‌شد، گفت: این دانشگاه در سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی‌هایی که در این خصوص انجام داده، توانسته این مورد را به صفر برساند و الان شاهد توقف رشد تالاسمی در این استان هستیم.

شادنوش اظهار امیدواری کرد: با منسجم شدن تیم‌های پیوند و تقویت آن‌ها آن چه که شایسته مردم استان است در این خصوص تحقق پیدا کند.

گفتنی است؛ در این نشست موانع و مشکلات مقوله پیوند گیلان با حضور رییس مرکز پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت و صاحبان فرایند پیوند گیلان بررسی و تصمیمات خوبی جهت ارتقای این مقوله در استان گرفته شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha