شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
کد خبر: 259733

مردم بر این باورند که وقتی سیب زمینی سرخ شده برای اولین بار اختراع شد، منبع شادی برای بشریت فراهم شد.

سیب زمینی سرخ کرده یا بمب نشاسته؟

سلامت نیوز:مردم بر این باورند که وقتی سیب زمینی سرخ شده برای اولین بار اختراع شد، منبع شادی برای بشریت فراهم شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا،اما امروزه بسیاری از دانشمندان معتقدند که سیب زمینی های سرخ شده و مخصوصا نوع آماده آن “بمب های نشاسته ای هستند” که اگر می خواهیم از شرایط قلبی تهدید کننده در زندگی جلوگیری کنیم باید جز نیمی از ده ها محدودیت غذایی ما باشند

 میزان بیماری های قلبی افزایش یافته و پیشرفت برای جلوگیری از مرگ و میر بیماری های قلبی کند شده است.مشخص نیست که چرا میل افراد برای غذاهای چرب، شور و شیرینی ها– در ابعاد قابل ملاحظه ای وسیع – بیشتر شده است و همینطور بی تفاوتنسبت به انجام ورزش.

در ۲۵ سال گذشته، متوسط میزان مصرف و خوردن افراد دو و یا سه برابر شده است. بر اساس مطالعه ای که اخیرا در مجله آمریکایی تغذیه بالینی توسط محققان ایتالیایی صورت گرفنه است افرادی را پیدا کردند که پس از اجتناب از خوردن سیب زمینی سرخ شده شش ماه بیشترعمر کردند نسبت به کسانی که همچنان سیب زمینی سرخ شده مصرف میکنند.

سیب زمینی سرخ شده در واقع بمب های نشاسته ای هستند که خطر ابتلا به دیابت، چاقی و بیماری های قلبی عروقی را در افراد تشدید می کند.

برای اکثر مردم ترک سیب زمینی سرخ کرده کار آسانی نیست مخصوصا سیب زمینی های فریز شده ای که برای سرخ کردن از آنها استفاده می شود که حتی هیچ ارزش غذایی ندارند.

برای بسیاری ازافراد بعلت مقاومت ذایقه در برابر مواد غذایی ماندگارکنار گذاشتن این نوع مواد غذایی واقع بینانه نیست چرا که ترک این نوع خوراکی ها. عمدتا هراس انگیز، وسوسه انگیز است. امام باید توجه کرد که اگر بقیه رژیم غذایی شخص سالم باشند او واقعا به چیزهایی مانند دسر نیازی ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =