پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد:

فوت ۶۸ نفر به دلیل مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن در پایتخت

۱۳۹۷/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 260893
فوت ۶۸ نفر به دلیل مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن در پایتخت

سلامت نیوز: پزشکی قانونی تهران اعلام کرد: ۶۸ نفر طی ۸ ماه امسال براثر فوت ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن جان خود را از دست داده‌اند که این آمار نسبت به مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت.

به گزارش سلامت نیوز ، پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در ۸ ماه نخست امسال ۶۸ مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز منواکسید کربن به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده‌اند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد فوت ناشی از گاز مونواکسیدکربن ۶۲ نفر اعلام شده بود، ۹ درصد افزایش یافته است. همچنین از تعداد فوتی های هشت ماهه سال جاری ۴۹ نفر مرد و ۱۹نفر زن بوده اند.

گاز CO گازی‌ است سمی که از احتراق ناقص کربن به وجود می آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آنرا قاتل خاموش می نامند. وقتی CO وارد سیستم تنفسی شخصی شود بلافاصله با گلبول های قرمز شخص وارد واکنش شده و باعث می شود تا اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد که اولین عوارض این مساله در ابتدا سوزش چشم‌ها و پس از سپری شدن زمانی بین ۱ تا ۲ ساعت بسته به غلظت گاز کربن مونواکسید موجود در مکان فرد احساس خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط می‌کند.

در این حالت اعضای بدن گِزگِز کرده و اگر بدن شخص حساس باشد دچار خونریزی بینی می شود. اگر شخص سعی کند سرپا بایستد دچار سرگیجه به همراه حالت تهوع شده و چشم‌ها در این حالت اغلب سیاهی می رود و در ادامه ممکن است شخص دچار بیهوشی شود.

افرادی که در یک فضای سربسته در معرض استنشاق این گاز قرار می‌گیرند ابتدا احساس کرختی و خواب آلودگی می‌کنند و در صورتی که هرچه سریعتر مکان را ترک نکنند و یا هوای تازه تنفس نکنند دچار بیهوشی و در نهایت خفگی می‌شوند. کودکان، سالمندان، افراد با سابقه بیماری‌های قلبی – ریوی و افراد با مبتلا به بیماری های خونی بیشتر از سایرین دچارعوارض ناشی از مسمومیت با گاز CO می‌شوند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.10663s, 19q