تبدیل‌ ایران به دومین تولید کننده داروی بیوتکنولوژی‌ هپاتیت C

۱۳۸۶/۰۲/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2620
تبدیل‌ ایران به دومین تولید کننده داروی بیوتکنولوژی‌ هپاتیت C

دکتر سید محسن نایب پور در گقتگو بامهر اضافه کرد : در حال حاضر داروی "پگیلیتد اینترفرون" به عنوان یک داروی خاص در درمان بیماران هپاتیت C در جهان بکار می رود که در واقع اینترفرون با اثر طولانی است و با قیمت بالایی قابل دسترسی است و محققان کشور تحقیقات برای ساخت آن را آغاز کرده اند.

وی یاد آور شد : بیماری هپاتیت B به کمک واکسن قابل پیشگیری است اما متاسفانه هپاتیت C تا امروز واکسن نداشته است و پزشکان مجبور به درمان دارویی هستند. خوشبختانه این دارو در جهان با نام "پگیلیتد اینترفرون" به عنوان اینترفرون خاص طولانی اثر از سوی شرکت سویسی "Roch" یکی از معروف ترین شرکت های بیوتکنولوژی دارویی جهان تولید می شود.

نایب پور خاطرنشان کرد: بیماران مبتلا به هپاتیت C در صورت درمان نشدن دچار سیروز کبدی می شوند و نهایت کبد خود را از دست می دهند. از همین رو محققان کشور تحقیقات پایه در مورد این دارو را آغاز کرده اند و امیدواریم در 2 تا 3 ماه آینده به عنوان دومین تولید کننده  این دارو بتوانیم آن را به جهان عرضه کنیم.

وی تأکید کرد: هم اکنون این دارو در مرحله تحقیقات بالینی قرار دارد و پس از پایان مطالعات می توانیم خبر دستیابی ایران به فناوری تولید داروی "پگیلیتد اینترفرون" را به مردم اعلام کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.63744s, 18q