پاپی زاده تاکیدکرد:

احیای تالاب‌ها پادزهری برای کاهش آلودگی هوای خوزستان

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۷ - کد خبر: 262840
احیای تالاب‌ها پادزهری برای کاهش آلودگی هوای خوزستان

سلامت نیوز:نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه احیایی تالاب‌ها پادزهری برای کاهش آلودگی هوای خوزستان تلقی می‌شود،گفت: دامن زدن برآلودگی هوا با فعالیت گسترده نفتی در کنار ریزگردها، مردم خوزستان را نگران کرده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،عباس پاپی زاده درباره وضعیت آلودگی هو ادر خوزستان گفت: فعالیت‌های گسترده نفتی در کنار ریزگردها وضعیت هوای استان خوزستان را نگران کننده، می‌کند و از همین رو بهبودآلودگی هوای خوزستان نیز هم اکنون مقطعی است زیرا بارندگی ها موجبات کاهش حجم آلودگی هوا رادر پی داشته است.

تشدید بیماری‌های تنفسی با عدم کنترل هوای خوزستان

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر فکری به حال آلودگی هوای استان خوزستان نشود، بیماریهای تنفسی و سرطانی در این استان تشدید می شود که این مسئله بسیار ازحیث پاسداری از سلامت مردم نگران کننده است.

پاپی زاده افزود: وضعیت گردوغبار دراستان خوزستان با توجه به بارندگی‌های اخیر، بهبود یافته است واین در حالی است که کانون ریز گردها در دهه های گذشته شکل گرفته است بنابراین باید فکری اساسی از جمله نگاه ویژه به تزریق حق آبه استان خوزستان داشته باشیم تا بتوان وضعیت حاد آلودگی هوا در استان خوزستان راکنترل کرد.

احیای تالاب راهکاری مولد واساسی برای کنترل ریزگردها

وی ادامه داد: یکی از راهکارهای اساسی برای کنترل کانون ریزگردها در استان خوزستان، احیای تالاب ها است بنابراین اگر این مهم هرچه سریعترعملیاتی نشود، بیماری های تنفسی و سرطانی در استان خوزستان بیش از پیش شیوع پیدا می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه احیایی تالاب‌ها پادزهری برای کاهش آلودگی هوای خوزستان تلقی می شودیادآورشد: دامن زدن برآلودگی هوا با فعالیت گسترده نفتی در کنار ریزگردها مردم خوزستان را نگران کرده است./


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.13808s, 19q