دبیر علمی هفدهمین کنگره پرتونگاری ایران مطرح کرد

دوز اشعه یونیزان وارده به بیماران در کشور ما مطابق با استاندارد جهانی

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۴ - کد خبر: 266846
دوز اشعه یونیزان وارده به بیماران در کشور ما مطابق با استاندارد جهانی

سلامت نیوز:دبیر علمی هفدهمین کنگره پرتونگاری ایران گفت: دوز اشعه یونیزان مرجع وارده به بیماران حین تصویربرداری در کشور ما درروش‌های پرتونگاری و سی تی اسکن مطابق با استاندارد جهانی و حتی کمتر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مازیار مهدوی، دبیر علمی هفدهمین کنگره پرتونگاری ایران در آستانه برگزاری این کنگره اظهار داشت: این کنگره همزمان با سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران سوم تا ششم اریبهشت ماه در برج میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

وی افزود: حفاظت در برابر تشعشعات یونیزان و کیفیت تصویر گرفته شده از محورهای مورد بحث در این کنگره است و به طور کلی علاوه بر کارشناسان رادیولوژی متخصصین رادیولوژی، فیزیک پزشکی، و سایر رشته های مرتبط با تصویربرداری و حفاظت می توانند در این کنگره شرکت کنند و از مباحث مطرح شده در این کنگره به صورت مقاله، پوستر و سخنرانی بهره‌مند شوند.

دبیر علمی دهمین کنگره پرتونگاری ایران درادامه گفت: از 56 مقاله ارسال شده به کنگره پس از داوری 26 مقاله به صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد و همچنین ۲۳ سخنرانی و کارگاه مجزا غیر از ارائه مقالات خواهیم داشت و موضوعاتی همچون ، حفاظت و کیفیت تصویر در سی تی اسکن، رادیوگرافی دیجیتال، ماموگرافی تصویربرداری های هیبرید مانند پت سی تی و ام آر آی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

مهدوی خاطرنشان کرد: با افزایش تعداد دستگاه های سی تی اسکن از 0.2 دستگاه به 7.7 دستگاه به ازای یک میلیون نفر از سال 82 تا سال 93 اهمیت امر حفاظت از بیمار در برابر پرتوهای یون ساز و کاهش دز تجمعی جامعه را نشان می دهد.

وی در ادامه گفت: دو پانل به صورت گفت‌و‌گو و بحث در مورد حفاظت کارشناسان و پرسنل در برابر اشعه یونیزان و یک پانل نیز در مورد موارد قانونی در تکنولوژی رادیولوژی برگزار خواهد شد.

مهدوی با اشاره به اهمیت کیفیت تصویر رادیولوژی گفت: استفاده از دستگاه‌های پیشرفته ، بروز رسانی دستگاه‌های قدیمی و انجام کنترل کیفی استاندارد در حفاظت بیمار و ارائه کیفیت بهتر تصویر اهمیت دارد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.4154s, 19q