شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
کد خبر: 271764

گویا مشکل کاغذ برای صدور کارت‌های ملی هوشمند در حال حل شدن است و سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.

صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند

سلامت نیوز:گویا مشکل کاغذ برای صدور کارت‌های ملی هوشمند در حال حل شدن است و سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه تعادل ،سیف‌الله ابوترابی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت‌نام کردند اظهار کرد: تا ۲۰ اردیبهشت امسال ۵۰ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۸۲۷ نفر مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمندشان را انجام داده‌اند که از این تعداد برای ۴۵ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۲۹۱ نفر کارت ملی هوشمند صادر شده و ۴۴ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۲۰ کارت نیز تحویل صاحبانشان داده شده است.

پیش‌بینی می‌شود که حدود هشت تا ۱۰ میلیون نفر نیز هنوز برای دریافت کارت‌های ملی هوشمند خود اقدام نکرده‌اند. او به ایسنا گفت: بنابر مصوبه هیات وزیران در سال‌های ۹۶ و ۹۷ اعتبار کارت‌های نمونه قدیم را تمدید کردیم اما از فروردین سال ۹۸ اعتبار کلیه کارت‌های ملی قدیم از درجه اعتبار ساقط شد.

ابوترابی در ادامه با تاکید بر اینکه بنای تمدید مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند را نداریم افزود: زیرا اگر باز هم تمدید کنیم عده‌ای هستند که در مهلت تعیین شده مراجعه نمی‌کنند بنابراین مهلت ثبت‌نام تمدید نشد تا افراد هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمندشان اقدام کنند. سخنگوی سازمان ثبت‌احوال افزود:

با هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی مقرر شد که از اول خرداد ۹۸ کسانی که تکمیل ثبت‌نام انجام داده و رسید دریافت کرده‌اند هنگام مراجعه به دستگاه‌های اداری در زمره دارندگان کارت ملی هوشمند قرار گیرند، یعنی رسید تکمیل ثبت‌نام به منزله بهره مندی از خدمات در دستگاه‌های اجرایی کشور تا زمان صدور کارت ملی هوشمند است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha