پژوهشكده علوم و مهندسي صنايع غذايي واحد علوم‌ و تحقيقات راه‌اندازي مي‌شود

۱۳۸۶/۰۲/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2719
پژوهشكده علوم و مهندسي صنايع غذايي واحد علوم‌ و تحقيقات راه‌اندازي مي‌شود
مهرداد قوامي در گفت‌وگو با فارس با اعلام اين مطلب، افزود: در اين پژوهشكده بخش‌هايي همچون كاهش ضايعات و استفاده بهينه از زائدات، انتخاب ماده اوليه دانش فرمولاسيون، استاندارد كردن و تدوين استانداردهاي مختلف، تكنولوژيها و ماشين‌آلات صنايع غذايي، بازاريابي، تعيين بازارهاي هدف، تبليغات، خدمات بازرگاني و سرمايه‌گذاري گنجانده شده‌ است.
وي ادامه داد: آموزش تخصصي دوره‌هاي كوتاه‌مدت و خدمات آزمايشگاهي از لحاظ كنترل كيفي از طريق ميكروبي و چه از طريق شيميايي و بررسي وضع تغذيه كودكان زير 6 سال، 6 تا 12 سال، مدارس و بيمارستانها از ديگر بخشهاي اين پژوهشكده است.
وي همچنين با اشاره به اين مطلب كه مهمترين دستاوردهاي اين دانشكده پذيرش مقالات دانشجويان در كنگره‌هاي بين‌المللي و داخلي بوده است، گفت: 44 مورد از اين مقاله‌ها در سالهاي 2003 تاكنون در كنگره‌هاي، بين‌المللي معتبر بصورت سخنراني پذيرفته شده است.
قوامي همچنين با اشاره به اين مطلب كه 8 نفر از اساتيد اين دانشكده در كنگره علمي AOCS كه ارديبهشت امسال برگزار مي‌شود، مقاله ارائه كردند گفت: از اين تعداد 4 مورد به صورت سخنراني ارائه خواهد شد و 2 نفر ديگر نيز مقاله‌هاي خود را به صورت پوستر ارائه مي‌كنند.
وي همچنين با اشاره به دستاوردهاي اين دانشكده در زمينه خدمات مشاوره‌اي و دفتر ارتباط با صنعت، گفت: هر سال حدود 600 كارآموز از سوي اين دانشكده به مراكز كارآموزي فرستاده مي‌شوند كه در اين راستا قرار است قراردادهايي با بيمارستانها، كارخانه‌هاي صنعتي و بخش‌هاي بهداشتي منعقد شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.52515s, 18q