افزایش غلظت «ازن» در هوای تهران / هوا برای حساس‌ها نامطلوب است

سلامت نیوز:مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت طی روز جاری گفت: هرچند ناپایداری‌های جوی در بعدازظهر، افزایش میزان ابرناکی و وزش باد را به دنبال خواهد داشت که سبب بهبود شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.
حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، نشان دهنده افزایش نسبی دما در روز جاری (سه شنبه، ۱۴ خرداد) است اظهار کرد: این امر در حضور گازهای آلاینده اولیه و نور خورشید شرایط برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی و تولید آلاینده ازن فراهم خواهد شد.
وی افزود: از این رو بتدریج در طول روز بر غلظت آلاینده ازن افزوده شده و وضعیت کیفیت هوای بیشتر نواحی شهر تهران از لحاظ آلاینده مذکور در شرایط نامطلوب بویژه برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه هرچند با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بین سه تا پنج متر بر ثانیه انتظار می‌رود که در پراکندگی آلاینده‌ها موثر خواهد بود گفت: این وضعیت جوی کمابیش تا روز چهارشنبه ادامه داشته و انتظار می‌رود در طول روز افزایش موقتی در غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله آلاینده ازن و ذرات معلق مشاهده شود.
شهبازی ادامه داد: هرچند ناپایداری‌های جوی در بعدازظهر، افزایش میزان ابرناکی و وزش باد را به دنبال خواهد داشت که سبب بهبود شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۶۹ در شرایط سالم قرار داشت، تصریح کرد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین ۶۹ همچنان در شرایط سالم است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =