3 شهر ايمن ، الگوي پيشگيري از حوادث در كشور مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۲/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2739
3 شهر ايمن ، الگوي پيشگيري از حوادث در كشور مي‌شوند
كامران باقري لنكراني، امروز در حاشيه همايش هيئت مديره‌هاي نظام پرستاري در تالار امام بيمارستان امام خميني(ره) تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس درباره برنامه‌هاي وزارت بهداشت براي افزايش ايمني و كاهش حوادث در كشور با توجه به هفته جهاني ايمني راه توضيح داد: ما در وزارت بهداشت با معلول حوادث مواجهيم و وقتي اتفاقي افتاد رسيدگي به حادثه ديدگان آن به ما مربوط است كه در اين زمينه گسترش اورژانس پيش بيمارستاني طي سال‌هاي اخير انجام شده است.
وي اضافه كرد: تعداد پايگاههاي اورژانس پيش بيمارستاني طي دو سال اخير دو برابر شده و از 650 پايگاه به 1300 پايگاه رسيده است و اين روند همچنان ادامه دارد و امسال هم در جاهايي كه هنوز موفق به ايجاد پايگاه اورژانس نشده‌ايم كانكس اورژانس داير مي‌شود.
وزير بهداشت ادامه داد: در زمينه پيشگيري و آموزش نيز با همكاري وزارت آموزش و پرورش متون آموزشي را تدوين مي‌كنيم و در سمينارهاي آموزشي در زمينه پيشگيري از بروز حوادث شركت مي‌كنيم.
باقري لنكراني اضافه كرد: از جمله اقدامات ديگر براي ارتقاي سطح ايمني در همه زمينه‌ها نه فقط ايمني حوادث رانندگي و راهها، پايلوت كردن سه شهر كشور به عنوان شهرهاي ايمن در حال انجام است كه در اين شهرها با همكاريهاي بين بخشي موثر به دنبال رسيدن به يك مدل موفق براي ارتقاي سطح ايمني در يك شهر هستيم كه الگويي براي كشور باشد.
وزير بهداشت در پاسخ به پرسش ديگر خبرنگار فارس در مورد تعرفه گذاري خدمات پرستاري گفت: طرح تعرفه گذاري خدمات پرستاري در مجلس است، شور اول آن تصويب شده و شور دوم آن نيز مراحل تصويب را مي‌گذراند و با توجه به اينكه پس از تدوين اين قانون ما در وزارت بهداشت بايد آيين نامه اجرايي آن را تدوين كنيم از هم اكنون براي از دست ندادن زمان گروهي از كارشناسان مقدمات كار تدوين آيين نامه اجرايي اين قانون را آغاز كرده‌اند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.7421s, 18q