بازسازی دریچه سه‌لتی قلب بدون استفاده از پمپ

۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۱۰:۰۲ - کد خبر: 274507
بازسازی دریچه سه‌لتی قلب بدون استفاده از پمپ

سلامت نیوز:دریچه سه‌لتی قلب و ورید اجوف فوقانی بیماران دیالیزی در مجتمع حضرت رسول اکرم (ص) بدون استفاده از دستگاه پمپ قلب و ریه بازسازی شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،تاکنون عمل جراحی قلب با استفاده از دستگاه پمپ قلب و ریه که عملکرد قلب و ریه بیمار را انجام می‌دهد، پس از ایست قلب انجام می‌شد اما در این شیوه جدید از دستگاه پمپ قلب و ریه به دلیل عوارض احتمالی بر روی بیمار استفاده نمی‌شود.

رئیس بخش جراحی قلب بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) روز چهارشنبه درباره این شیوه جدید به خبرنگار علمی ایرنا گفت: عمده اعمال جراحی قلب باز در دنیا با استفاده از دستگاه مذکور انجام می‌شود که این روش می‌تواند باعث بروز عوارض احتمالی ناشی از استفاده از دستگاه پمپ قلب و ریه در بیمار و همچنین باعث خروج ارز از کشور به ویژه در شرایط تحریم شود.

دکتر سام زراعتیان‌نژاد دوانی افزود: مجتمع حضرت رسول اکرم (ص) با توجه به داشتن بخش دیالیز فعال، با تعداد زیادی از بیماران دیالیزی مبتلا به عفونت دریچه قلب (آندوکاردیت) مواجه است و برای کاهش عوارض احتمالی دستگاه پمپ قلب و ریه اقدام به انجام اعمال جراحی قلب در بیماران مبتلا به آندوکاردیت (عفونت قلب) بدون استفاده از این دستگاه کرده است.

این‌گونه اعمال جراحی با توجه به کثرت بیماران در مجتمع حضرت رسول اکرم (ص) توسط دکتر سام زراعتیان‌نژاد دوانی و دکتر ناصر جلیلی فر، فوق‌تخصص جراحی قلب با استفاده از روش فوق به اجرا درآمد.

خانم چهل ساله‌ای طی چند روز گذشته در این مرکز با تشخیص آندوکاردیت دریچه تری‌کوسپید (سه‌لتی) و سندروم ورید اجوف فوقانی تحت عمل جراحی قلب بدون استفاده از دستگاه پمپ قلب و ریه قرار گرفته و دوران بعد از عمل را به خوبی می‌گذراند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.75876s, 21q