مرد جوان با جعل کارت ملی قربانیان زلزله کرمانشاه، خانه‌های مبله را اجاره می‌کرد و وسایل خانه را به سرقت می‌برد.

سرقت های سریالی با کارت ملی قربانیان زلزله

سلامت نیوز: مرد جوان با جعل کارت ملی قربانیان زلزله کرمانشاه، خانه‌های مبله را اجاره می‌کرد و وسایل خانه را به سرقت می‌برد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران، مرد میانسالی چند روز قبل با پلیس تماس گرفت و از سرقت وسایل خانه‌اش خبر داد. او گفت: مدتی است که خانه‌ام را با تمام وسایل به‌صورت موقتی اجاره می‌دهم. چند روز قبل مرد جوانی با من تماس گرفت و خواستار اجاره خانه‌ام شد. او 50 هزار تومان پیش پرداخت به من داد و خانه را برای دو روز اجاره کرد. مرد جوان که شاهرخ نام داشت مدعی بود از شهرستان برای درمان همسرش به تهران آمده و همسرش در بیمارستان بستری است. من هم خانه را با گرفتن کارت ملی‌اش و مقداری بیعانه به او اجاره دادم، با این تصور که خانه‌ام برای دو روز اجاره رفته با شاهرخ تماس نگرفتم اما زمان تخلیه خانه که فرا رسید به او زنگ زدم. تلفن همراهش خاموش بود، به در خانه رفتم کسی جواب نداد وقتی وارد خانه شدم در کمال ناباوری دیدم که تلویزیون و وسایل صوتی خانه سرقت شده است.
با شکایت مرد میانسال به دستور بازپرس شعبه 15 دادسرای ناحیه 5 تحقیقات آغاز شد و با استعلام کارت ملی شاهرخ مشخص شد که کارت ملی جعلی بوده است. در بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت، شماره پلاک خودروی مرد سارق به‌دست آمد و در استعلامات صورت گرفته مشخص شد که پلاک خودروی شاهرخ نیز سرقتی بوده است.
درحالی که تحقیقات برای دستگیری شاهرخ ادامه داشت، مأموران با شکایت‌های مشابه دیگری نیز مواجه شدند. شکایت‌هایی که در تمامی آنها مرد جوانی با کارت ملی جعلی خانه‌های مبله را اجاره و وسایل برقی خانه را سرقت کرده بود. بدین ترتیب پلیس با اعلام مشخصات مرد سارق از مالکانی که خانه‌هایشان را برای مدتی محدود اجاره می‌دادند خواست در صورت مشاهده وی موضوع را با پلیس در میان بگذارند.
آخرین سرقت
چند روز بعد مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و گفت: مرد جوانی برای اجاره خانه‌ام به مدت دو روز به من مراجعه کرده از آنجایی که مشخصات وی به سارق خانه‌های مبله شبیه است تصمیم گرفتم  موضوع را به پلیس خبر دهم.
با این تماس بلافاصله مأموران راهی محل شده اما مرد جوان با دیدن پلیس پا به فرار گذاشت اما تعقیب و گریز مأموران و سارق جوان منجر به دستگیری وی شد.
شاهرخ پس از دستگیری به سرقت اعتراف کرد و گفت: سال 89 به اتهام سرقت خودرو و لوازم داخلی آن در استان مرکزی بازداشت شدم. در زندان یک هم سلولی داشتم که به اتهام جعل بازداشت شده بود. آنجا بود که باهم نقشه کشیدیم پس از آزادی باندی تشکیل و سرقت‌های سریالی انجام دهیم. من حدود 4 سال قبل آزاد شدم و همدستم 2 سال بعد از من از زندان آزاد شد. بعد از زلزله کرمانشاه او با من تماس گرفت و گفت کارت‌های ملی افرادی که زیر آوار جان باخته‌اند را برداشته و می‌تواند عکس مرا روی کارت‌ها جعل کند. من برای هر کارت به او 200 هزار تومان پرداخت می‌کردم. بعد هم با این کارت‌های جعلی به سراغ صاحب خانه‌هایی می‌رفتم که آگهی اجاره خانه‌های مبله‌شان را در سایت‌ها گذاشته بودند. معمولاً خانه را با پیش پرداخت 50 تا 100 هزار تومان اجاره می‌کردم و کارت ملی جعلی را هم به آنها می‌دادم. به دروغ هم می‌گفتم که همسرم بیمار است و برای درمان او را به یکی از بیمارستان‌های تهران آورده‌ایم. بعد از اجاره خانه در فرصتی مناسب لوازم با ارزش خانه را سرقت و فرار می‌کردم.
با اعتراف مرد جوان به سرقت‌های سریالی، بازپرس سعید احمدبیگی دستور تحقیقات بیشتر برای شناسایی مالباختگان احتمالی را صادر کرد. همچنین تحقیقات برای دستگیری همدست جاعل وی ادامه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =