مصرف برخی «داروها» و «وراثت» عامل شکل گیری نامناسب دندان کودکان می‌شود

۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۰:۳۱ - کد خبر: 276782
مصرف برخی «داروها» و «وراثت» عامل شکل گیری نامناسب دندان کودکان می‌شود

سلامت نیوز:متخصص دندان پزشکی کودکان با اشاره به عوامل شکل گیری نامناسب دندان‌ها در کودکان، گفت: مصرف برخی داروها می‌تواند بر شکل دندان تأثیر منفی بگذارد؛ ضمن اینکه وراثت یا کوچک بودن فک کودکان نیز در این خصوص مؤثر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،عبدالمجید ظفرمند، متخصص دندان‌پزشکی کودکان در پاسخ به این پرسش که «چه عواملی باعث شکل‌گیری نامناسب دندان‌ در کودکان می‌شود و چه زمانی نیاز به ارتودنسی است؟»، اظهار داشت: مشکلات دندانی مربوط به فرم ظاهری دندان می‌شود و یک مشکلاتی است که مربوط به قرار گرفتن دندان‌ها در فک می‌شود که اینها با عوامل مختلفی مرتبط است؛ در برخی زمان‌ها مصرف برخی داروها می‌تواند بر شکل دندان تاثیر منفی گذارد؛ ضمن اینکه برخی نیز به دلیل وراثت یا به خاطر کوچک بودن فک کودکان است.

این متخصص دندان پزشکی کودکان افزود: کنترل دندان‌ها و فک کودکان از سنینی که دندان شیری رشد می‌کند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بسیاری درمان‌های ارتودنسی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که «از چه زمانی کودکان باید مسواک زدن را آغاز کنند؟»، یادآور شد: مسواک زدن از زمان رویش دندان شیری لازم و ضروری است اما تا سنین 6 سالگی و قبل از مدرسه رفتن باید کودک خود از مسواک استفاده کند تا این به صورت عادت شود و والدین نیز باید او را در این کار یاری کنند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.32631s, 18q