چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
کد خبر: 283455

سدر از گیاهانی است که تقریبا تمام قسمت‌های آن در زیبایی و سلامت شما می‌تواند مورد استفاده قرار ‌گیرد. وقتی بدانید که سدر پوست را خنک می‌کند و موها را حالت می‌دهد و کلی فواید دیگر برای پوست و مو دارد، دیگر آسان از کنار این گیاه نمی‌گذرید.

کاربرد سدر برای رفع مشکلات پوست و مو

سلامت نیوز:سدر از گیاهانی است که تقریبا تمام قسمت‌های آن در زیبایی و سلامت شما می‌تواند مورد استفاده قرار ‌گیرد. وقتی بدانید که سدر پوست را خنک می‌کند و موها را حالت می‌دهد و کلی فواید دیگر برای پوست و مو دارد، دیگر آسان از کنار این گیاه نمی‌گذرید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، البته، اگر قرار باشد از سدر برای زیبایی‌تان استفاده کنید، باید کاربرد آن را در موارد مختلف بدانید. ما در این مطلب کاربرد قسمت های مختلف آن را معرفی کرده ایم.

 ماسک شکوفه سدر و سرکه برای درمان عرق سوز

سه قاشق پودر شکوفه، دو قاشق سرکه و دو لیوان آب را با هم مخلوط کنید و در حمام روی نقاط عرق سوز قرار دهید و اجازه دهید این ترکیب 15 تا 20 دقیقه روی آن نقاط باقی بماند برای بهتر نتیجه دادن به مدت دو تا سه روز، به تعداد دو باردر روز این کار را تکرار کنید.

 صمغ سدر برای شوره سر

شوره سر یکی از مشکلاتی است که علل بسیاری می‌تواند داشته باشد اما یکی از درمان‌هایی که می‌توان برای آن در نظر گرفت، سدر است. گیاه سدر، صمغی دارد که می‌توان آن را در آب حل و روی سر استفاده کرد.

این ترکیب در افرادی که شوره سر دارند تاثیر خوبی خواهد داشت. اگر بخواهید می‌توانید از شامپوهای آماده سدر برای این مشکل استفاده کنید

. ماسک سدر و مورد درمانی برای ریزش مو

50 گرم حنای بی‌رنگ را با 150 گرم سدر و 150 گرم مورد ترکیب کنید و روی موها بگذارید و بعد از گذشت نیم ساعت موهای خود را بشویید.

این ماسک برای جلوگیری از ریزش مو عالی است و ریشه مو را محکم می‌کند. ماسک سدر و آب لیمو برای سفید کردن دست هابرای سفید شدن دست و بدنتان سدر و آب لیمو را با هم ترکیب کنید تا به شکل خمیری نه سفت و نه شل در آید سپس آن را به تمام قسمت‌های بدنتان بمالید و 15 دقیقه بعد بشویید.

 ماسک سدر برای از بین بردن جای زخم و سوختگی

برای بهبود جای سوختگی و زخم های سطحی، مقداری پودر سدر را با آب مخلوط کنید تا خمیری شکل شود و سپس روی زخم بمالید و بعد از گذشت چند دقیقه، آن را بشویید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =