پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
کد خبر: 283777

یک مشاور گفت: افزایش بی‌خوابی در دانشجویان منجر به افسردگی ودرنهایت خودکشی می شود.

افسردگی، حاصل بی خوابی زیاد دانشجویان

سلامت نیوز:یک مشاور گفت: افزایش بی‌خوابی در دانشجویان منجر به افسردگی ودرنهایت خودکشی می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لیلا جبلی مشاور و روانشناس، اظهار کرد: نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که کمبود خواب منجر به بروز مشکلات روانشناختی در دانشجویان می‌شود.


او افزود: هر یک شب بی‌خوابی به میزان قابل توجهی در بروز استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی دانشجویان تأثیر می‌گذارد.
جبلی گفت: مشکلات بی‌خوابی در دانشجوها بر سلامت روان آنها آثار منفی به جای می‌گذارد و تبعات بسیاری در پی دارد.


او ادامه داد: افزایش بی‌خوابی در دانشجویان و ابتلا آنها به افسردگی منجر به بروز رفتارهایی مانند خودکشی در این دسته از دانشجویان می‌شود.
این مشاور ابراز کرد: یافته‌ها نشان می‌دهد مشکلات سلامت روان در گروه سنی دانشجویان رایج است و متاسفانه به همین میزان خواب ناکافی در این گروه نیز بسیار رایج است.


او افزود:مددکاران که بیشترین آشنایی را با منابع حمایت اجتماعی دارند به کمک دانشجویان می‌آیند. اضطراب، افسردگی و مشکلات ارتباطی؛ مشکلات رایج دانشجویان است که گاه آن قدر وسیع و پیچیده می‌شوند که نیاز به مشاوره عمیق به وجود می‌آید.


این روانشناس گفت: مشاور به حل اکثر مشکلات شخصی، ارتباطی یا هویتی از جمله، اضطراب، استرس و افسردگی، مشکلات ارتباطی و خانوادگی، مشکلات جنسی و مسائل هویتی کمک می‌کند.


جبلی تصریح کرد: مشاوره می‌تواند به حل مشکلاتی مانند، سازگاری با فرهنگ جدید، مقابله با شرایط دشوار، تصمیم‌گیری‌ها و انتخاب‌های سخت یا مشکلات خاص مانند اعتیاد کمک کند.


او گفت: مشکلات بی‌خوابی دانشجویان که از عوامل دیگری به وجود آمده است توسط مشاوران قابل پیگیری و درمان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha