مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد:

۳۳۳ هزار فقره وام بدون بهره به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 284774
۳۳۳ هزار فقره وام بدون بهره به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

سلامت نیوز: مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی(ره)، از پرداخت ۳۳۳ هزار فقره تسهیلات بدون بهره به مددجویان کمیته امداد خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، مجید باجلان روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بر اساس آمار و اطلاعات موجود عملکرد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در سال گذشته ۱۱۱ درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: در حالی که باید سال گذشته ۱۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه بدون بهره به مددجویان تحت پوشش پرداخت می کردیم، ۱۶۷۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی این صندوق پرداخت شده است.

باجلان با بیان اینکه ترویج فرهنگ قرض الحسنه یکی از وظایف کمیته امداد است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۱۹۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه اسلامی بدون هیچگونه بهره بانکی به خانواده های مددجویان تحت پوشش این کمیته پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس مصوبه صندوق کمیته امداد باید تا پایان سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان کمیته پرداخت شود که امسال تاکنون یکهزار و ۵۰ میلیارد تومان به ۱۹۰ هزار خانواده ارائه شده است.

باجلان با بیان اینکه تسهیلات ارائه شده در قالب طرح های اشتغال زایی، کارگشایی، درمان، تامین و تعمیر مسکن، خرید جهیزیه و دیگر موارد پرداخت می شود، گفت: بر اساس مصوبه صندوق برای طرح های اشتغال زایی ۵۰ میلیون تومان، خرید و تعمیر مسکن ۳۰ میلیون تومان، ودیعه مسکن ۲۰ میلیون تومان و کارگشایی مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: به منظور رفاه هرچه بیشتر مددجویان دریافت کننده تسهیلات و کمک به رفع مشکل آنها برای ارائه وام تا سقف پنج میلیون تومان علاوه بر سود کارمزدی نیز دریافت نمی شود.

باجلان با بیان اینکه برای ارائه تسهیلات بیش از پنج میلیون تومان فقط برای یکبار سه درصد کارمزد دریافت می شود، افزود: اکنون حدود ۲۵۰ هزار خیر نیکوکار برای ارائه تسهیلات به مددجویان در این صندوق سرمایه گذاری کرده اند که دارای اجر معنوی برای آنان است.

وی اظهار داشت: بر اساس اطلاعات و آمار موجود کمتر از یک درصد دریافت کنندگان تسهیلات کمیته امداد که از افراد تحت پوشش هستند، معوقات بانکی دارند که این مهم نشانگر تعهد و بزرگواری مددجویان کمیته است.

باجلان با بیان اینکه بازپرداخت تسهیلات ارائه شده عموماً به صورت ۶۰ ماهه خواهد بود، افزود: تسهیلات ارائه شده کمیته امداد در قالب اشتغال پایدار بوده و قبل از اینکه متقاضیان نیازمند بخواهند اقدامی خاص انجام دهند، طرح های اشتغال زایی توسط کارشناسان بررسی و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از سه میلیون نفر در صندوق امداد ولایت افتتاح حساب کرده اند، گفت: جذب سپرده های خیرین و افراد نیکوکار از مهمترین مسائل پیش روی این صندوق است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
13.0538s, 19q