رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی البرز گفت: استنشاق هوای آلوده سرعت ابتلا به بیماری ها ی تنفسی از جمله آسم و عفونت‌های تنفسی را در بین کودکان افزایش می‌دهد.

آلودگی هوا ۷۷۲ البرزی را با مشکل قلبی و تنفسی مواجه کرد

سلامت نیوز:رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی البرز گفت: استنشاق هوای آلوده سرعت ابتلا به بیماری ها ی تنفسی از جمله آسم و عفونت‌های تنفسی  را در بین کودکان افزایش می‌دهد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد بابایی اظهار کرد: در ایامی که میزان آلاینده ها در سطح هشدار قرار دارد، تمامی پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی در آمادگی کامل به سر می‌برند.


 وی اظهار کرد: طی هفته گذشته  ۷۷۲ نفر با مشکلات قلبی و تنفسی به انحاء مختلف از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی برخوردار شده اند که از این تعداد ۵۲۱ نفر مشکل قلبی و ۲۵۱ نفر مشکل تنفسی داشتند؛ از این تعداد ۲۸۶ نفر ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی و به منظور ادامه درمان توسط آمبولانس های اورژانس البرز به مراکز درمانی منتقل شده و ۴۲۱ نفر از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.


وی توضیح داد: به منظور در دسترس بودن و کاهش زمان رسیدگی به بیماران با مشکلات قلبی و تنفسی، اورژانس البرز اقدام به استقرار یک دستگاه اتوبوس آمبولانس ، شش دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه موتورلانس در میادین و خیابان‌های اصلی کرده و کارشناسان فوریت‌های پزشکی علاوه بر ارائه خدمات درمانی به مراجعین، در امر آموزش شهروندان مشارکت دارند.


این مسئول توضیح داد: شهروندانی که در اثر آلودگی هوا دچار مشکل شده اند می توانند با مراجعه حضوری به این واحدهای مستقر، از خدماتی همچون اکسیژن درمانی برخوردار شوند و در صورت نیاز به مراکز درمانی منتقل شوند.


وی ادامه داد: به شهروندان و به خصوص گروه‌های پر خطر توصیه می‌شود در هنگام بروز آلودگی هوا از هر گونه فعالیت ورزشی در فضای باز خودداری نمایند و تا حد امکان از رفت و آمد غیر ضروری در سطح شهر و هوای آزاد خودداری کنند.
بابایی گفت: همچنین به بیماران قلبی، تنفسی و به ویژه مبتلایان به عارضه آسم توصیه می‌کنیم که از فعالیت در فضای باز خودداری کنند و تا حد امکان در منزل بمانند.
وی اضافه کرد: استنشاق هوای آلوده سرعت ابتلا به بیماری ها ی تنفسی از جمله آسم و عفونت‌های تنفسی  را در بین کودکان افزایش می‌دهد از این رواز شهروندان عزیز البرزی تقاضا داریم به توصیه ها و هشدارهایی که از طریق رسانه و یا فضاهای مجازی از سوی سازمانهای ذیربط به کرات اعلام می شود توجه کرده و توصیه ها را به کار گیرند.
این مسئول اظهار کرد: به منظور کاهش اثرات ناشی از آلودگی هوا ، در صورت خارج شدن از منزل و محیط کار ، حتما از ماسک های استاندارد استفاده کنند.

  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha