چند روز است که آلودگی هوا مدارس را به تعطیلی کشانده است و بچه ها یی که مریض هستند فرصت یافته اند در منزل استراحت کنند. سرماخوردگی یا آنفلوآنزا همراه با سرفه های مکرر است که در شب عود می کند و بسیاری از والدین شاهد سرفه‌های مکرر کودکان خود هنگام خواب شبانه هستند.

2 راهکار ساده برای درمان سرفه‌های کودکان

سلامت نیوز:چند روز است که آلودگی هوا مدارس را به تعطیلی کشانده است و بچه ها یی که مریض هستند فرصت  یافته اند در منزل استراحت کنند. سرماخوردگی یا آنفلوآنزا همراه با سرفه های مکرر است که در شب عود می کند و بسیاری از والدین شاهد سرفه‌های مکرر کودکان خود هنگام خواب شبانه هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،با وجود این سرفه تحت تاثیر عواملی مانند عفونت‌های تنفسی، سرماخوردگی، آلرژی، آسم و بیماری‌های دستگاه گوارش به وجود می‌آید. سرفه کودکان به مدت طولانی ممکن است نشان دهنده یک وضعیت جدی باشد. به  همین دلیل با راهکارهای خانگی می توان مانع سرفه های طولانی و آزار دهنده کودکان شد.

با قرار دادن دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز در اتاق کودکان، ریه‌های آنان را از نفوذ هر گونه آلودگی و ویروس‌های گوناگون به درون بدن شان حفظ کنید.

 خوابیدن در وضعیت نیمه نشسته: چون خوابیدن افقی وضعیت تنفسی  را با مشکل مواجه می کند، فرد بیمار باید به حالت نیمه نشسته بخوابد .

پیاز:قرار دادن تکه‌های پیاز در اتاق کودک به علت دارا بودن مواد غنی مانند آنتی هیستامین طبیعی می‌تواند یک روش بسیار مهم در از بین بردن حساسیت و عفونت‌های تنفسی کودکان باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha