چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
کد خبر: 285576

پوسته شدن نوک انگشتان دست مشکلی شایع است که گاهی اوقات برخی از افراد دچار آن می شوند. از آن جایی که پوست نوک انگشت های دست حساس و نازک است، مراقبت مناسب از آن ها می تواند از پوسته شدن شان جلوگیری کند.

چرا انگشت هایم پوسته می شود؟

سلامت نیوز:پوسته شدن نوک انگشتان دست مشکلی شایع است که گاهی اوقات برخی از افراد دچار آن می شوند. از آن جایی که پوست نوک انگشت های دست حساس و نازک است، مراقبت مناسب از آن ها می تواند از پوسته شدن شان جلوگیری کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، اگزما یک بیماری پوستی است که می تواند باعث پوسته شدن بخش های مختلف بدن شود. آفتاب سوختگی یکی دیگر از دلایل پوسته شدن پوست است. تماس شدید با نور خورشید باعث جدا شدن لایه بیرونی پوست و نمایان شدن پوست زیر آن می شود. 

پسوریازیس یک بیماری پوستی است که  موجب پوسته شدن پوست می شود.هر نوع عفونت پوستی که باعث سایش آن شود، می تواند به پوسته شدن آن منجر شود. شستن مکرر و زیاد دست ها، پوست نوک انگشتان دست را پیر و پوسته می کند.

 هوای خیلی سرد زمستان، رطوبت پوست را کم می کند و باعث خشکی و پوسته شدن آن می شود.استفاده از مواد شیمیایی مثل صابون های قوی، باعث پوسته شدن نوک انگشتان دست می شود.بیماری های زمینه ای مانند نارسایی کلیه نیز باعث اختلال در آب رسانی پوست می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha