خطر حمله قلبي در افراد آلوده به اچ.آي.وي بالاتر است

۱۳۸۶/۰۲/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2857
خطر حمله قلبي در افراد آلوده به اچ.آي.وي بالاتر است

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازخبرگزاري يونايتدپرس از بوستون، در اين مطالعه كه در مجله "غدد شناسي و سوخت و ساز باليني" منتشر شد، محققان مشاهده كردند هرچند در افراد مورد مطالعه كه به ويروس اچ.آي.وي آلوده بودند ميزان چندين عامل خطرساز براي بيماري‌هاي قلبي عروقي نيز افزايش يافت، اما تعداد موارد حمله قلبي در اين بيماران بيشتر از حدي بود كه بتوان آن را صرفا ناشي از تفاوت در عوامل خطرساز يا ريسك فاكتورها دانست.

به گفته دكتر "استيون گرينسپون" از "بيمارستان عمومي ماساچوست"، در اين مطالعه اطلاعات تقريبا چهار هزار بيمار مبتلا به اچ.آي.وي با اطلاعات بيش از يك ميليون بيماران فاقد اين ويروس مقايسه شد.

به گزارش ايرنا به نقل از يونايتدپرس، گرينسپون كه سرپرستي اين مطالعه را بر عهده داشته است، گفت اين مطالعه نشان مي‌دهد كه تعداد موارد حمله قلبي و ريسك فاكتورهاي مهم قلبي عروقي در بيماران آلوده به اچ‌آي‌وي نسبت به بيماراني كه اين الودگي را ندارند، بيشتر است.

وي افزود، اين يافته‌ها نشان مي‌دهد كه افراد آلوده به اچ.آي.وي بايد در رابطه با عوامل خطرساز ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي نيز مورد ارزيابي قرار گيرند و براي اين منظور لازم است فورا راهبردهايي را براي كاستن اين خطرات ابداع كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.57043s, 18q