مراقب عفونت مزمن گوش کودک خود باشید

۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۲:۴۵ - کد خبر: 286343
مراقب عفونت مزمن گوش کودک خود باشید

سلامت نیوز:عفونت مزمن گوش میانی بر اثر سوراخ کردن گوش به وجود می‌آید.گوش انسان به سه بخش داخلی، میانی و خارجی یا شناگر تقسیم می‌شود. رایج‌ترین عفونت گوش، عفونت «گوش شناگر یا خارجی» است که برای پیشگیری از این عارضه باید از تمیز کردن گوش به وسیله گوش پاک کن‌ها خودداری کرد حتی اگر افراد وسواسی هستند. نوع دیگر عفونت گوش، «عفونت گوش میانی» است که این نوع عفونت خود به دو بخش عفونت حاد و مزمن تقسیم می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،عفونت حاد گوش بیشتر در کودکان هشت تا ۱۰ سال دیده می‌شود و اغلب کودکان دست کم یک یا چند بار دچار این عفونت شده‌اند.

نوع دیگر عفونت گوش میانی، عفونت مزمن است که بیشتر با سوراخ کردن گوش به وجود می‌آید. این نوع عفونت کمتر رخ می‌دهد و با علایمی مانند ناشنوایی بیش از اندازه سرگیجه و ... قابل تشخیص است.

افرادی که با این نشانه مواجه شدند حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنند. افراد مبتلا به عفونت گوش خارجی باید به مدت یک هفته از حمام رفتن دوری کنند، همچنین افرادی که شناگر هستند تا چند وقت استخر نروند. این افراد با نظر پزشک می‌توانند از قطره آنتی بیوتیک استفاده کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.96263s, 19q