دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت مطرح کرد؛

جراحان دهان خط اول درمان صحیح شکستگی‌های صورت

۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۲:۳۶ - کد خبر: 286345
جراحان دهان خط اول درمان صحیح شکستگی‌های صورت

سلامت نیوز:دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت، گفت: خط اول درمان صحیح شکستگی‌های صورت را جراحان دهان، فک و صورت انجام می‌دهند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، امیر کبیری، اظهار داشت: انجمن جراحان دهان، فک و صورت یکی از قدیمی‌ترین انجمن های علمی پزشکی در کشور به شمار می‌رود و این رشته تحت تاثیر تحولات در سطح بین‌الملل قرار گرفته و از سال‌های بسیار قدیم جراحی دهان به جراحی دهان فک و صورت تغییر نام یافت.


وی با اشاره به اینکه ایران در جراحی های دهان، فک و صورت صاحب‌نام بوده و قابلیت های بی نظیری در دنیا دارد، گفت: همکاران ما به صورت فردی هر کدام در سطح جهان مطرح هستند و بخش اعظم تجارب خود را در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به دست آورده‌اند.


دبیر انجمن جراحان دهان فک و صورت ادامه داد: افرادی که فعالیت خود را در این حوزه انجام می‌دهند از حوزه دندانپزشکی آغاز به فعالیت کرده و دوره های تکمیلی دانش پزشکی خود را که در دوره دکترای دندانپزشکی آموزش ندیده اند ، در دوره تخصصی آموزش می بینند و متعاقب آن نسبت به کسب مهارت در این حرفه می پردازند.


کبیری به زمینه‌های مختلف آموزشی در رشته جراحی دهان، فک و صورت اشاره کرد و بیان داشت: انجام جراحی های پیشرفته دهان و بافت های نگهدارنده دندان، درمان صدمات و جراحات و شکستگی های بافت سخت و نرم، درمان ناهنجاری های اسکلتی و رشدی تکاملی ناحیه فک و صورت، درمان ناهنجاری های مادرزادی در ناحیه دهان و فک و صورت ازجمله شکاف لب و کام ،ارائه خدمات صحیح و بنیادی در حیطه زیبائی و تناسب اجزای صورت، درمان ضایعات پاتولوژیک نظیر کیست ها و تومورها و ضایعات بدخیم ناحیه دهان و فک و صورت، بازسازی بافت های از دست رفته استخوانی و نسوج نرم ناحیه، درمان ضایعات مفصل فکی و دردهای ناحیه صورت،درمان عفونت های ناحیه دهان و فک و صورت از جمله اقداماتی است که در حوزه جراحی‌های دهان، فک و صورت قابل انجام است.
وی بیان داشت: همچنین جراحی دهان، فک و صورت، خط اول درمان صحیح شکستگی‌های صورت محسوب می شود این در حالی است که عموم مردم تصور می کنند در صورت شکستگی در ناحیه صورت باید به سایر تخصص ها مراجعه کنند.


دبیر انجمن جراحان دهان و فک و صورت خاطرنشان کرد: شکستگی‌های صورت، بینی، گونه، فک فوقانی و فک تحتانی، شکستگی های قوس دندانی و استخوان نگهدارنده دندان، شکستگی اطراف چشم و کف چشم، شکستگی پل بینی و ناحیه پیشانی از جمله مواردی است که جراحان دهان، فک و صورت خط اول درمان بیماری به شمار می روند.


وی گفت: جراحان دهان و فک و صورت در حوزه جراحی های حفره دهان و دندان نظیر ضایعات پاتولوژیک و ایمپلنت و بازسازی استخوان و...، و همچنین درمان بسیاری از مشکلات ناحیه فک و صورت نظیر شکستگی های استخوانی و ناهنجاری ها و ضایعات پاتولوژیک و حتی جراحی های زیبایی با دسترسی ورودی از حفره دهان و کاهش عوارض ناشی از ورود از ناحیه صورت در درمان موثر و بدون عارضه بیماران نقش بارزی دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.98466s, 19q