نشست هماهنگی محیط زیست استان تهران درآستانه ورود به موج بعدی آلودگی هوای تهران برای برنامه ریزی و پیش بینی تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از افزایش و انباشت آلاینده های هوا در هفته پیش رو، عصر امروز چهارشنبه 27 آذرماه در محل اداره محیط زیست تهران برگزار شد.

ممنوعیت فعالیت واحدهای آلاینده معدنی و صنعتی از امشب/ ورود کامیون ها به تهران ممنوع شد

سلامت نیوز:نشست هماهنگی محیط زیست استان تهران درآستانه ورود به موج بعدی آلودگی هوای تهران برای برنامه ریزی و پیش بینی تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از افزایش و انباشت آلاینده های هوا در هفته پیش رو، عصر امروز چهارشنبه 27 آذرماه در محل اداره محیط زیست تهران برگزار شد.


به گزارش سلامت نیوز  ، سعید محمودی درتشریح برنامه ها و تصمیمات محیط زیست استان در این خصوص گفت: باتوجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر پایداری هوا در روزهای پیش رو، محیط زیست استان تهران با عنایت به اختیارات قانونی و ذاتی خود تصمیم گرفت تا اقداماتی را برای روزهای آینده پیش بینی کند.وی افزود: براین اساس فعالیت معادن شن و ماسه و آسفالت و کلیه فعالیت های معدنی و بتونی و حتی ریخته گری ها از امشب برابر ابلاغی که از سوی محیط زیست انجام می شود تا اطلاع بعدی ممنوع خواهد بود.

محمودی ادامه داد: همچنین ورود کلیه کامیون به غیر از حاملین مواد سوختی به شهر تهران ممنوع خواهد بود و انتظار داریم این موضوع بطور دقیق از طریق پلیس راهور پیگیری و انجام شود.مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به توقف فعالیت دو واحد سیمان در روزهای اخیر که اقدام به استفاده ازسوخت مازوت کرده بودند اظهار داشت: ممنوعیت استفاده از هرگونه سوخت، غیر از سوخت مجاز به واحدهای صنعتی ابلاغ می شود و اینگونه واحدها به هیچ وجه حق استفاده از سوخت مازوت را نخواهند داشت.

وی همچنین تصریح کرد: گشت های محیط زیست از امشب بطور شبانه روزی خواهد بود و با هرگونه تخلف واحدهای آلاینده برخورد قانونی خواهد شد.محمودی افزود: توقف اتوبوس های روشن در ترمینال ها و جایگاه های اتوبوس رانی شهری و بین شهری ممنوع بوده و انتظار می رود شرکت اتوبوس رانی در اینخصوص نظارت و اقدام لازم را انجام دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران همچنان بر معضل پسماندسوزی های حاشیه شهرهای استان تاکید کرد و گفت: همکاران ما در گشت ها و پایش های خود به این موضوع توجه خاصی داشته و خواهند داشت و انتظار ما از شهرداری ها، بخشداری ها و ایستگاه های آتش نشانی در سطح استان این است که در این موضوع همکاری لازم را با محیط زیست داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت توجه بیش از پیش به سلامت شهروندان بیان کرد: درصورت شرایط اضطرار آلودگی هوا و حتی پیش بینی این موضوع، تصمیمات بعدی با هماهنگی کارگروه اتخاذ و ابلاغ خواهد شد.براساس گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، براساس تصمیم امروز هیأت دولت، مقرر شد از ورود خودروهای آلاینده بخصوص خودروهای اسقاطی به محدوده کلانشهرها جلوگیری شود. همچنین عدم استفاده صنایع بزرگ حاشیه کلانشهرها از سوخت مازوت در زمان وارونگی هوا و عدم فعالیت صنایع آلاینده در زمان وارونگی هوا از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیأت دولت بود.


هیأت دولت همچنین در این نشست بر ضرورت بررسی مجدد و تصمیم گیری درخصوص طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی و همچنین گازسوز کردن هرچه سریع تر خودروهای حمل و نقل عمومی با همکاری وزارتخانه های نفت و صمت تاکید داشت.


برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =