با آناناس زخم تان را ترمیم کنید

۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۲:۵۱ - کد خبر: 287044
با آناناس زخم تان را ترمیم کنید

سلامت نیوز-*دكتر رضا حاجی آقایی: آناناس حاوی ویتامین سی و تركیبی به نام بروملین است؛ بروملین با كاهش میانجی های درد در ناحیه التهابی و كاهش پروستاگلاندین های التهابی در موضع، سـبب كـاهش درد مـی شـود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، آناناس منبع غنی از ویتامین C است و در واقع نیمی از مقدار توصیه شده روزانه یک فرد بالغ را شامل می شود. ویتامین C نیز یک آنتی اکسیدان در آب دارد که با آسیب سلولی مبارزه می کند.. همچنین حاوی تركیبات متفـاوت از آنزیم های پروتئولیتیك، پروتئـاز، فسـفاتاز، پراكسـیداز، ســلولاز، گلیكوپروتئینــاز و كربوهیــدراتهــا است؛ بروملین با كاهش میانجی های درد در ناحیه التهابی و كاهش پروستاگلاندین های التهابی در موضع سـبب كـاهش درد مـی شـود.

در یـك مطالعـه، اثـرات برومولین بـه صـورت خـوراكی بـا دارونمـا بـر تـرمیم محـل زخم بررسی شد. در این تحقیق مشخص شد که بروملین در کاهش شدت درد موثر است.

به دلیل میزان بالای ضد التهابی و ویتامین C، آناناس می تواند یک درمان خوب برای درمان سرماخوردگی و سرفه های شدید باشد.بروملین التهاب و مشکلات تنفسی را کاهش می دهد.

آنزیم های آناناس التهاب را کاهش می دهند و موکوس اضافی در سیستم تنفسی را تمیز می کنند.دفعه بعد, به جای آب پرتقال, یک لیوان آب آناناس بخورید که بهبودی شما را سریع تر می کند.

*معاون پژوهش و آموزش پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.30217s, 19q