رییس انجمن اهدا عضو ایرانیان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نفر بیمار نیازمند اهدای عضو در کشور وجود دارند که سالانه کمتر از یک هزار نفر از آنان موفق به اخذ اعضای اهدایی هستند.

بیش از ۲۵ هزار نفر در کشور نیازمند اهدای عضو هستند

سلامت نیوز:رییس انجمن اهدا عضو ایرانیان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نفر بیمار نیازمند اهدای عضو در کشور وجود دارند که سالانه کمتر از یک هزار نفر از آنان موفق به اخذ اعضای اهدایی هستند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از وبدا، دکتر کتایون نجفی‌زاده در اولین دوره آموزشی تخصصی و مدیریتی فراهم‌آوری اعضاء پیوندی در استان ایلام ضمن تقدیر از حضور امام جمعه و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در این کارگاه اظهار داشت: استان ایلام مردمانی شریف و قدرشناس دارد که می‌توانند فرهنگ اهدا عضو را به درستی معنی بخشند و بالاترین میزان مشارکت را در این امر خداپسندانه به نمایش بگذارند.


وی افزود: میزان ۹۹درصد مرگ‌ها و میرها؛ مرگ قلبی هستند و تنها یک درصد از آنان مرگ مغزی است که می‌توان با اهدا اعضای این افراد، جان افراد نیازمند اهدای عضو را نجات داد.


رییس انجمن اهدا عضو ایرانیان با بیان اینکه ایران در زمینه اهدای عضو در دنیا رتبه ۳۷ را داراست، خاطرنشان کرد: روزانه یک الی هفت نفر از افراد نیازمند اهدای عضو در سطح کشور به خاطر عدم وجود عضو اهدایی جان خود را از دست می‌دهند.

  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha