رژیم غذایی کم فیبر باعث افزایش فشار خون می شود

۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۰:۴۸ - کد خبر: 289994
رژیم غذایی کم فیبر باعث افزایش فشار خون می شود

سلامت نیوز:یک مطالعه که توسط محققان استرالیایی انجام شده است، نشان می‌دهد رژیم غذایی کم فیبر می‌تواند به فشار خون بالا منجر شود. این مطالعه از این رو حائز اهمیت است که برای اولین بار نشان می‌دهد، فیبرهای رژیم غذایی به‌طور مستقیم سلامت قلب و رگ‌های خونی را تنظیم می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان یکی از یافته‌های منحصر به فرد این مطالعه این است که پروفایل باکتریایی روده به نام «میکروبیوم روده» با ابتلا به فشار خون بالا ارتباط نزدیکی دارد و این ارتباط در نتیجه مواد شیمیایی است که توسط باکتری روده در جریان خون آزاد می‌شود. فشار خون بالا یک عامل خطرناک مهم برای مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی و عروقی است.به گفته محققان، رژیم غذایی کم فیبر با شیوع فشار خون بالا ارتباط دارد.

این مطالعه مصرف فیبر را تنها به عنوان یک عامل پیشگیرانه تغییر می دهد و مشخص می کند که کمبود فیبر می تواند در واقع به فشار خون بالا و ابتلا به بیماری قلبی و عروقی منجر شود و این وضعیت از طریق میکروبیوم روده رخ می‌دهد.به گفته کارشناسان تغذیه فیبر قابل حل و غیر قابل حل جزئی از رژیم غذایی سالم است و مصرف میوه و سبزیجات باعث کاهش بیماری های قلبی و عروقی می شود .گفته می شود مصرف جوانه گندم به دلیل داشتن پتاسیم و منیزیم زیاد باعث کاهش فشار خون بالا می شود .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.74168s, 19q