یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
کد خبر: 290783

مطالعات اخیر در آمریکا نشان می‌دهد حجم بالای مکمل‌های ویتامین می‌تواند خود باعث افزایش التهاب و تحریک سلول‌های ایمنی بدن و افزایش حملات به لایه محافظ عصب‌ها(ملانین) شود.

تأثیر منفی مصرف زیاد مکمل های ویتامینی بر MS

سلامت نیوز:مطالعات اخیر در آمریکا نشان می‌دهد حجم بالای مکمل‌های ویتامین می‌تواند خود باعث افزایش التهاب و تحریک سلول‌های ایمنی بدن و افزایش حملات به لایه محافظ عصب‌ها(ملانین) شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،برخی تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند و سطح ویتامین D در بدن آن‌ها بالاتر است، کمتر در معرض ابتلا به بیماری MS هستند.

به این ترتیب بود که مصرف مکمل‌های ویتامین D به‌عنوان یک شاخص کلیدی مهم که ابتلا و پیشرفت این بیماری را تحت تأثیر قرار می‌دهد، به بیماران توصیه شد. این در حالی است که مطالعات اخیر نشان می‌دهد مصرف حجم بالای مکمل‌های ویتامین می‌تواند خود باعث افزایش التهاب و تحریک سلول‌های ایمنی بدن و افزایش حملات به لایه محافظ عصب‌ها (ملانین) شود.

ویتامین D به خودی خود برای افراد مبتلا به MS مضر نیست بلکه این افزایش سطح کلسیم است که باعث تکثیر و افزایش فعالیت سلول‌های T می‌شود.کلسیم همچنین قابلیت سلول‌های T برای عبور از سد خونی مغزی را افزایش می‌دهد.

سد خونی مغزی یک غشا با قابلیت نفوذپذیری انتخابی بالاست که خون را پیش از ورود به مغز و نخاع تصفیه می‌کند و فقط به برخی از ترکیبات و سلول‌ها اجازه عبور می‌دهد.مطالعه اخیر نشان می‌دهد که اگرچه مصرف حد متوسط ویتامین D به تقویت بدن و کند کردن روند توسعه بیماری MS کمک می‌کند ولی از طرف دیگر، افزایش بیش از حد سطح این ویتامین باعث وخیم‌تر شدن بیماری می‌شود. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha