علیجانی:

قرنطینه کامل تهران اشتباه است

۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۶ - کد خبر: 290824
قرنطینه کامل تهران اشتباه است

سلامت نیوز:عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه قرنطینه کامل تهران کار اشتباهی است، تاکید کرد که اعمال محدودیت برای تردد نباید به مختل شدن اقتصاد مردم منتهی شود، بنابراین تنها باید هوشمندانه بر نحوه رفت و آمدها نظارت کرد.

به گزاترش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،محسن علیجانی زمانی در مورد تصمیمات اخیر ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه امیدواریم هر چه سریعتر شعار این ستاد مبنی بر ما کرونا را شکست می‌دهیم با همراهی مردم محقق شود، گفت: استان تهران دارای 16 شهرستان و 16 میلیون نفر بوده که 20 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد که در مساحتی نه چندان زیاد ساکن هستند و این امر می‌طلبد که‌ برای مقابله با کرونا مراقبت‌های بیشتری صورت بگیرد.


راه‌های قطع چرخه انتقال ویروس کرونا
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مهمترین نکته برای مقابله با کرونا این است که چرخه انتقال را قطع کنیم به این صورت که از بیماران و افراد مشکوک به ابتلا به کرونا مراقبت بیشتری شود و سایر افراد نیز در منزل بمانند تا سطح ارتباطشان با دیگران کاهش یابد.
وی تصریح کرد: ستاد مقابله با کرونا در تلاش است تا بتواند از طریق آگاهی‌بخشی و کار رسانه‌ای محدودیت‌هایی برای تردد توسط خود مردم اعمال شود، در غیر این صورت باید تصمیماتی اتخاذ شود که در پی آن ساعات کار فروشگاه‌ها مدیریت شده و بر اماکنی که در آنها امکان ازدحام وجود دارد، نظارت بیشتری صورت بگیرد.


دولت باید به لحاظ اقتصادی از مردم و کسبه پشتیبانی کند
علیجانی اظهار کرد: البته این اقدامات نباید به مختل شدن اقتصاد مردم منتهی شود، بلکه باید هوشمندانه بر نحوه رفت و آمدها، حمل و نقل عمومی و خریدهای غیرضروری نظارت کرد.
وی خاطرنشان کرد: دولت باید در این شرایط سخت به لحاظ اقتصادی از مردم و کسبه پشتیبانی کند و افرادی را که از درآمد کافی برخوردار نیستند مورد حمایت قرار دهد تا با مشکل معیشتی مواجه نشوند.
این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: قرنطینه کامل تهران کار اشتباهی است، اما لازم است نسبت به تردد در نقاط و کانون‌های پرخطر محدودیت‌هایی اعمال شود، کما اینکه رئیس جمهور تاکید کرده که هنگام خروج از شهرها و استان‌ها کنترل شود تا افراد بیمار در بین مسافران نباشند.


ملاقات بیماران ممنوع شود
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مواردی که باید برای قطع چرخه ابتلا به کرونا مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: وسایل حمل و نقل عمومی باید ضدعفونی شوند و مواد ضدعفونی‌کننده در آنها قرار داده شود، ملاقات بیماران ممنوع شود و همراهان محدود شده و استفاده از ماسک و دستکش برای آنها اجباری شود تا با این روش بتوانیم از چرخه ابتلا به کرونا خارج شده و این ویروس منحوس را از بین ببریم./

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.45834s, 18q