سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
کد خبر: 292357

در شرایط كنونی كه كادر درمان روز و شب در حال خدمت‌رسانی به بیماران كرونایی بستری در بیمارستان‌ها هستند، مشكل كم‌خوابی بیش از هر چیز دیگری می‌تواند برای آنها آزاردهنده و آسیب‌زا باشد.

كم‌خوابی، بلای جان كادر درمان

سلامت نیوز:در شرایط كنونی كه كادر درمان روز و شب در حال خدمت‌رسانی به بیماران كرونایی بستری در بیمارستان‌ها هستند، مشكل كم‌خوابی بیش از هر چیز دیگری می‌تواند برای آنها آزاردهنده و آسیب‌زا باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،محققان دریافتند كه كم‌خوابی‌های پی‌درپی خطر ابتلا به افسردگی، اضطراب و اختلال ترومای بعد از حادثه را در پرستاران و پزشكان افزایش می‌دهد. مطالعاتی كه روی حدود 1600 نفر از كادر پزشكی و درمانی در چین انجام شده، نشان می‌دهد 36 درصد آنها علائمی از كم‌خوابی داشته‌اند.

در این میان، افسردگی در میان آنها 87 درصد بیشتر از كاركنانی بود كه دچار كم‌خوابی نشده بودند. این افراد افسردگی‌های متوسط تا شدید را تجربه كردند. 

به گزارش «وب‌مِد»، یكی از مهم‌ترین فاكتورهای تأثیرگذار روی كم‌خوابی این افراد، عدم قطعیت در كنترل بیماری كرونا در میان كادر درمانی بوده است. سطح تحصیلات یكی از معیارهایی است كه در بروز كم‌خوابی تأثیرگذار بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha