تنفس هوای مطلوب در بیشتر مناطق پایتخت

۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 292534
تنفس هوای مطلوب در بیشتر مناطق پایتخت

سلامت نیوز:براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۶ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت کاهش پیدا می‌کند و در اواخر وقت با افزایش تندی باد، کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نخستین ساعات امروز (۶ اردیبهشت ماه)، تجمع ذرات معلق ناشی از ازدیاد تردد خودروها و حاکمیت جو آرام و آسمان نیمه ابری سبب کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.


طی روز با رشد ناپایداری، وزش باد و احتمال بارش پراکنده تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. همچنین در اواخر وقت امروز (۶ اردیبهشت ماه) با افزایش تندی باد، انتظار می‌رود کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را شاهد باشیم.


صبح فردا (۷ اردیبهشت ماه) با برقراری شرایط مساعد جوی طی ساعات گذشته، کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.
در طول روز نیز بارش‌های پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول و پاک باقی خواهد ماند.


پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی فردا (۷ اردیبهشت ماه) کاهش تندی باد تا حدودی سبب تجمع آلاینده‌ها شود و در پاره‌ای از مناطق پرتردد کیفیت هوا کاهش پیدا می‌کند.


براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته‌ ۷۴ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۹۰ و هوا در شرایط قابل قبول است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.81801s, 19q