لزوم یادگیری مهارت «حل مسئله» در دوران پسا کرونا

۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۴:۰۲ - کد خبر: 293966
لزوم یادگیری مهارت «حل مسئله» در دوران پسا کرونا

سلامت نیوز:یک روانشناس گفت: لازم است در دوران پساکرونا مهارت «حل مسئله» را بیاموزیم.


به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس،فرنوش صفوی‌فر اظهار داشت: همانطور که همه در جریانیم پس از همه‌گیری کرونا زندگی بسیاری از مردم تحت تاثیر قرار گرفت و ما یاد گرفتیم که از امکانات فضای مجازی استفاده کنیم اما از سوی دیگر کودکان و بزرگسالان در معرض خطرات و آسیب‌های فضای مجازی قرار گرفتند.


به گفته این روان‌شناس این فضا علاوه بر فرصت‌ها و ظرفیت‌ها از آسیب‌هایی برخوردار است و وقتی شرایط بازتر می‌شود و محدودیت‌ا کمتر می‌شود مردم به دنبال بازگشت به فضا و روابط روزانه و عادی هستند اما بهتر است به مرور تاثیر فضای مجازی بپردازیم و ببینیم این فضا چه عواقب مثبت و منفی بر زندگی داشته است.


وی گفت: بهتر است در این خصوص در محیط کار و خانواده صحبت شود، توجه داشته باشیم که کرونا هنوز از جامعه خارج نشده است و می‌توان از این ابزار برای آگاهی بخشی لازم استفاده کرد.


این روانشناس در پاسخ به پرسشی درباره نحوه کاهش اضطراب بیکاری ناشی از کرونا اظهار داشت: این اضطراب باید در حد کارآمدی نگه داریم و مهارت حل مسئله را بیاموزیم و به دنبال راه حل‌های متنوع باشیم، تغییراتی که رخ می‌دهد با مشورت باشد، بسیاری از هموطنان به دنبال تغییر شغل رفته‌اند و ممکن است به دلیل کمبود امکانات به مشاغلی مانند بورس روی آورده باشند که نیازمند مهارت است، باید این تغییر به نحوی باشد که شرایط زندگی را سخت‌تر نکند و این اقدامات با مشورت صورت گیرد.


وی در پایان تاکید کرد: هیجان‌های ناشی از بیکاری را نباید با تغییرات ناگهانی در حوزه‌های دیگر تخلیه نکنیم.


صفوی‌فر افزود: حل مسئله از جمله مهارت‌های زندگی است که بهره‌مندی از آن منجر به پیشرفت در زندگی و بهبود روابط اجتماعی می‌شود. ممکن است مشکلات مدام به سمت شما هجوم بیاورند و شما را به زحمت بیاندازند. در صورتی که توان مقابله با آن‌ها را به شیوه‌ای مؤثر نداشته‌باشید آسیب‌های روحی فراوانی به سراغ شما می‌آیند. به کار گیری مهارت حل مسئله از این موضوعات جلوگیری می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.62268s, 19q