مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در ۱۳ استان کشور طی دو روز آینده گفت: دمای هوا از فردا (اول تیرماه) تا اواسط هفته در تهران کاهش می‌یابد.

وزش باد نسبتا شدید در ۱۳ استان/کاهش دمای هوای تهران

سلامت نیوز:مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در ۱۳ استان کشور طی دو روز آینده گفت: دمای هوا از فردا (اول تیرماه) تا اواسط هفته در تهران کاهش می‌یابد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ،صادق ضیائیان  اظهار کرد: طی دو روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان و در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل طی ساعات بعد از ظهر رشد ابر همراه با رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می شود همچنین طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲ و ۳ تیر) فقط در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده خواهیم داشت و در سایر مناطق کشور آسمان صاف است.


وی با اشاره به اینکه طی امروز و فردا (۳۱ خرداد و ۱ تیر) در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق کشور وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش دما دور از انتظار نیست، گفت: بیشترین افزایش دما در شمال شرق کشور و حدود ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.


ضیائیان ادامه داد: طی امروز و دو روز آینده (۱ و ۲ تیر) در استان‌های تهران، البرز، قزوین، زنجان، قم، مرکزی، جنوب سمنان، شمال اصفهان، شرق یزد، خراسان جنوبی، کرمانشاه، ایلام و خوزستان در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید رخ می‌دهد و در جنوب غرب کشور وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.
به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از اواخر وقت فردا (۱ تیر) و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲ و ۳ تیر) خلیج فارس و در امروز و فردا (۳۱ خرداد و ۱ تیر) سواحل غربی و مرکزی دریای خزر مواج خواهد بود.


وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱ تیر) صاف همراه با وزش باد و گاهی همراه با خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲ تیر) نیز صاف همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha