شعله ور شدن بیماری‌ها با کمبود این ویتامین

۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۴:۲۳ - کد خبر: 295505
شعله ور شدن بیماری‌ها با کمبود این ویتامین

سلامت نیوز: پزشک فوق تخصص غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بیماری‌ها با کمبود ویتامین دی شعله ور می‌شود.دکتر حبیبه سادات شاکری افزود: ویتامین دی نه تنها به عنوان یک ویتامین بلکه به عنوان یک هورمون مهم در بدن نقش مهم و حیاتی دارد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، وی با بیان این که ویتامین دی تعدیل کننده سیستم ایمنی است و یک مداخله کننده محسوب می‌شود، اظهارکرد: این ویتامین در سیستم عضلانی اسکلتی و نگهداری سطح نرمال یون‌های پتاسیم، منیزیوم و ... بسیار تاثیرگزار است.


این عضو هیات علمی دانشگاه کمبود ویتامین دی را در بروز بیماری‌های تیروئید موثر دانست و تصریح کرد: کمبود این ویتامین سبب افزایش مقاومت به انسولین شده و با بیماری‌های قلبی عروقی، فشارخون بالا، بیماری‌های روانشناختی، ام اس و ... در ارتباط است.


وی با بیان این که کمبود ویتامین دی استعداد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را در افراد افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: افرادی که علایم کمبود این ویتامین را داشته و تماس مستقیم با آفتاب ندارند، بهتر است با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش از میزان ویتامین دی بدن خود آگاهی یافته و با وجود کمبود ویتامین از مزایای آن بهره‌مند شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.78268s, 19q