حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، روز دوشنبه ششم مردادماه، به همراه جمعی از مدیران فولادی کشور، ضمن دیدار با رئیس جمهوری، گزارش مبسوطی از روند تولید و دستاوردهای این شرکت در چهارماهۀ نخست سال «جهش تولید» و تلاشهای صورت گرفته در فولاد مبارکه برای تأمین حداکثری نیاز بازار داخل و ثبات قیمتها ارائه کرد.

تلاش فولاد مبارکه برای تأمین حداکثری نیاز بازار و ثبات قیمتها

سلامت نیوز: حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، روز دوشنبه ششم مردادماه، به همراه جمعی از مدیران فولادی کشور، ضمن دیدار با رئیس جمهوری، گزارش مبسوطی از روند تولید و دستاوردهای این شرکت در چهارماهۀ نخست سال «جهش تولید» و تلاشهای صورت گرفته در فولاد مبارکه برای تأمین حداکثری نیاز بازار داخل و ثبات قیمتها ارائه کرد.

به گزارش سلامت نیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست که دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد و مدیران عامل شرکتهای فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان، گلگهر، چادرملو و جمعی از فعالان صنایع پتروشیمی نیز در آن حضور داشتند، با قدردانی از تلاش همۀ فعالان در  دو بخش فولاد و پتروشیمی اظهار داشت: محصولات همۀ حلقه های زنجیرۀ فولاد و حتی پتروشیمی کشور در دولت تدبیر و امید، تقریبا دو برابر شده است و در این دو بخش از خام فروشی جدا شده ایم.


رئیس جمهوری تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد را سربازان خط مقدم جبهۀ اقتصادی و صادرات کشور دانست و گفت: خوداتکایی و دستاوردهای این دو بخش صنعتی کشور تحولی بزرگ در این دو عرصه ایجاد کرده است.


حجت الاسلام و المسلمین روحانی از سرمایه گذاری 14 میلیارد دلاری برای پیشبرد گام دوم توسعه در بخش پتروشیمی خبر داد و افزود: 8 میلیارد دلار هم تاکنون برای جهش سوم که در  سال 1403 به نتیجه میرسد، سرمایه گذاری کرده ایم.


رئیس جمهوری اظهار داشت که این دو بخش به موقع ارز خود را برگردانده اند و اگر دولت افتخار میکند که در برابر آمریکا، تحریم و فشار خارجی ایستاده است، این ایستادگی در سایۀ کمک و تلاش همۀ تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و کارآفرینان مخصوصا در زنجیرۀ فولاد و پتروشیمی امکانپذیر شده است.


وی با بیان اینکه شرکت های فولاد و پتروشیمی بار سنگینی در زمینۀ تولید و همچنین صادرات غیرنفتی بر دوش دارند، گفت: خوشبختانه محصولات تولیدی ما از نظر کیفیت قابل رقابت در بازار جهانی است و اگر کیفیت محصول مطلوب نباشد، نمیتوانیم در بازار با سایر تولیدکنندگان رقابت کنیم.


زنجیرۀ تولید محصولات پتروشیمی باید تا مصرف نهایی تکمیل شود
دکتر روحانی بر تکمیل بودن زنجیرۀ تولید تأکید کرد و گفت: در روند تولید محصول تا مصرف نهایی، زنجیرۀ تولید باید کامل باشد. خوشبختانه امروز در بخش اعظم محصولات بخش پتروشیمی و فولاد در کشور بی نیاز شده ایم و روی پای خود ایستاده ایم و خوداتکایی و خودکفایی از دستاوردهای مهم این تولیدات ارزشمند در کشور بوده است.
رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت جلوگیری از خام فروشی در محصولات تولیدی کشور، گفت: امروز در پتروشیمی و فولاد از خام فروشی جدا شده و به ارزش افزوده رسیده ایم و این امر میتواند موجب رونق اشتغال و توسعۀ صنایع پایین دستی شود.


دکتر روحانی دو برابر شدن میزان تولید محصولات پتروشیمی و فولادی در هفت سال گذشته را نتیجۀ اقدامات ارزشمند و هنر بزرگ تولیدگران، متخصصان، کارشناسان و کارگران کشور برشمرد و اظهار داشت: این افزایش تولید تحول بزرگی در صنایع فولاد و پتروشیمی کشور ایجاد کرده است.


رئیس جمهوری افزود: از همۀ تولیدکنندگان و تلاشگرانی که در شرایط سخت تحریم و فشار اقتصادی دشمن و شیوع ویروس کرونا برای توسعۀ کشور و افزایش تولید تلاش کردند، سپاسگزارم.


رئیس جمهوری با بیان اینکه همۀ مردم در این مدت به سهم خود در مقابل فشار اقتصادی دشمن ایستادگی کرده اند، گفت: تولیدگران رزمندگانِ این میدان بودند و صنعت فولاد و پتروشیمی در خط مقدم قرار داشتند که توانستیم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.


دکتر روحانی افزود: مردم مطلع باشند که اگر دولت به ایستادگی در برابر تحریم و فشار خارجی افتخار میکند، این ایستادگی منوط به تلاش همۀ مردم، تولیدکنندگان، متخصصان، کارگران، سرمایه گذاران و صادرکنندگان است.


رئیس جمهوری با بیان اینکه تلاش و کوشش برای توسعۀ کشور و جهش تولید در سال جاری و سال آینده هم ادامه خواهد داشت، افزود: با افتتاح طرح های جدید در بخش های پتروشیمی و فولاد طی هفته ها و ماه های آینده شاهد روند حرکت بزرگ توسعۀ کشور و جهش تولید خواهیم بود.


دکتر روحانی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در دولت در زمینۀ آب افزود: رساندن آب دریا به فلات قاره از برنامه های مهم این دولت است که صنعت فولاد در این زمینه پیش قدم بوده است.


رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت با امید به تلاش همۀ تولیدگران، به تعهدات خود پایبند است، به مدیران شرکت های تولیدی پتروشیمی و فولادِ حاضر در این نشست توصیه کرد هرجا بین منافع بنگاه و مصالح کشور دوراهی ایجاد می شود، منافع کشور را در اولویت قرار دهند.


دکتر روحانی همچنین خطاب به مدیران شرکت های پتروشیمی و فولاد گفت: در تولید محصولات خود نیازمندیهای داخلی را به گونه ای تأمین کنید که هم علامت نادرست به بازار ارز داده نشود و هم بازار داخلی را تحت تأثیر قرار ندهد.

https://www.msc.ir/23424.html
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha