5 شگرد نگهداری لیموی تازه

۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 297855
5 شگرد نگهداری لیموی تازه

سلامت نیوز: اگر قصد دارید لیموی تازه را برای چند روز و به منظور مصرف تازه آن نگهداری كنید، حتما آنها را دور از نور خورشید قرار دهید. برای حفظ تازگی لیمو به این نكات توجه كنید: لیموها در دمای اتاق به مدت یك هفته تازگی خود را حفظ می‌كنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،پس از این زمان شروع به چروكیدن كرده، رنگ درخشان خود را از دست می‌دهند و بافت آنها شروع به سفت‌ شدن یا نرم‌ شدن می‌كند. برای نگهداری در یخچال، لیموها را در داخل کیسه‌های زیپ‌دار قرار داده و هوای داخل آن را كاملا تخلیه كنید. این كار كمك می‌كند لیمو بیشترین میزان آب و عطر و طعم خود را حداقل تا چهار هفته حفظ كند.

بهترین دما برای نگهداری لیموهای رسیده بین 4 تا 10 درجه سانتی‌گراد است. در بسیاری از یخچال‌ها طبقات میانی یا طبقاتی كه در در یخچال قرار گرفته‌اند، در این محدوده دمایی قرار دارند. اگر بخشی از لیمو را مصرف كرده‌اید و قصد دارید بقیه آن را برای وعده بعدی نگهداری كنید، بایستی جلوی از دست رفتن آب و اكسید شدن تركیبات مفید آن را بگیرید. برای این منظور لیمو را در یك بشقاب كوچك بگذارید و سطح آن را با كاملا سلفون بپوشانید تا تماس آن با هوا به حداقل برسد. لیموی برش‌خورده با این روش دو سه روز قابل نگهداری است.

استفاده از برش‌های لیموی تازه برای افزودن به آب یا سایر نوشیدنی‌ها ایده جالبی است. برای این منظور می‌توانید برش‌های لیمو را تهیه كنید و آنها را به صورت تك‌تك روی كاغذهای روغنی چیده و در فریزر قرار دهید. اگر این برش‌ها را روی هم قرار دهید، در زمان انجماد به یكدیگر می‌چسبند. بنابراین بهتر است آنها را به صورت مجزا منجمد و سپس ورقه‌های لیمو را در كیسه دیگری جمع‌آوری و منجمد كنید.

دقت كنید لیمو نیز مانند همه میوه‌ها در زمان انجماد دچار تغییر بافت می‌شود. پس بهتر است این برش‌ها را به طور مستقیم و در حالت منجمد به آب یا هر نوشیدنی دیگری اضافه كنید. شما می‌توانید لیموها را به صورت درسته نیز منجمد كنید. برای این كار بایستی لیموهای كاملا رسیده و بدون علائم كپك‌زدگی یا نرم‌شدگی را انتخاب كنید. آنها را در كیسه مناسب فریزر قرار داده و هوای آن را تا حد امكان خارج كنید.

در چنین شرایطی لیمو حدود سه چهار ماه قابل نگهداری است. برای خروج از انجماد كافی است آنها را به مدت 15 دقیقه در آب سرد قرار دهید یا اگر عجله دارید چند ثانیه آن را در ماكرویو با توان پایین قرار دهید. از آنجا كه درصد زیادی از لیمو را آب تشكیل داده است، در چند ثانیه از انجماد خارج می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.44253s, 18q