پزشک قلابی دستگیر شد

۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 298875
پزشک قلابی دستگیر شد

سلامت نیوز:فرمانده پليس فرودگاه‌هاي کشور از دستگيري پزشک قلابي در يک عمليات پليسي توسط کارآگاهان پليس فرودگاه مهرآباد خبر داد. به گزارش پايگاه خبري پليس، سردار حسن مهري اظهارکرد: ماموران پليس فرودگاه مهرآباد در پي اخبار واصله مبني‌بر اينکه شخصي با جعل عنوان دکتر طب‌سنتي و با سوءاستفاده از شرايط حاکم در جامعه در يکي از محلات پايتخت اقدام به ويزيت مراجعان و بيماران کرونايي مي‌کند، رسيدگي به اين موضوع را به‌صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ،فرمانده پليس فرودگاه‌هاي کشور با بيان اينکه با بررسي سوابق اين فرد مشخص شد وي داراي سوابق متعدد جعل عنوان در پليس آگاهي است، ادامه داد: با بررسي‌هاي بيشتر محرز شد فرد موردنظر علاوه بر فساد اخلاقي با جعل اين عناوين، بهداشت عمومي جامعه را تهديد و ضمن مداخله در امورپزشکي اقدام به فروش داروهاي تقلبي مي‌کند.

سردار مهري ادامه داد: با توجه به سوابق متعدد کيفري نامبرده اين پرونده با حساسيت بالا در اولويت کار اين فرماندهي قرار گرفت و با رصد دامنه فعاليت‌هاي اين متهم، مشخص شد جاعل موردنظر در قبال پرداخت مبالغ بسيار ناچيز به يک پزشک عمومي از مهر نظام‌پزشکي وي سوءاستفاده کرده و اقدام به تجويز داروهاي گياهي، قرص‌هاي لاغري بدون‌مجوز و تاريخ گذشته براي بيماران مي‌کند.

این مقام ارشد انتظامي در خصوص ساير جزئيات مربوط به اين پرونده تصريح کرد: اين متهم با سوءاستفاده از شرايط احساسي جامعه در ارتباط با کرونا اقدام به تبليغ گسترده داروهاي پيشگيري و کنترل اين ويروس با عناوين شربت ايمني، شربت کامبوجيا و.... در فضاي‌مجازي کرده است. فرمانده پليس فرودگاه هاي کشور ادامه داد:

اين فرد سابقه‌دار در بازجويي‌ها اعتراف کرد در پوشش مدارک پزشکي فرد ديگر و با همدستي ساير افرادي که به‌صورت مستقيم با وي در ارتباط بودند خود را به‌عنوان متخصص و دکتراي حرفه‌اي طب‌سنتي به مردم معرفي و با علم به تعطيلي نهادهاي نظارتي در ايام پاياني هفته فقط در روزهاي پنجشنبه و جمعه اقدام به ويزيت مراجعان کرده و در صورت نياز داروهاي تقلبي را با پيک به درب منازل مي‌فرستاد.

سردار مهري با اعلام دستگيري 6 نفر در ارتباط با اين پرونده خاطرنشان کرد: همکاران من در پليس فرودگاه موفق شدند انبار داروي اين گروه را کشف کنند و با دعوت از کارشناسان وزارت بهداشت اقلام موجود مورد بررسي و مشخص شد اکثر داروهاي گياهي غيرمجاز، شيميايي و تاريخ گذشته است.

فرمانده پليس فرودگاه هاي کشور با اعلام اينکه حسب نظرات کارشناسي اوليه ارزش اين داروها بالغ بر 10 ميليارد ريال برآورد شده است، گفت: مطب و انبار داروي متهم پلمب و متهمان به همراه پرونده هاي متشکله تحويل مراجع قضائي شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42844s, 19q